bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Mražená kuřata lákají k volbám

Plastika je součástí téměř šedesáti kusů rozesetých po zemích EU. „Instalace mají ukázat, že parlament se zabývá problémy, které se opravdu týkají občanů. Lidé tak mají v moci ovlivnit politická rozhodnutí,“ tvrdí mluvčí informační kanceláře Evropského parlamentu Jan Pánek.

Kuřata se od sebe odlišují jen polepkami na obalu, které na pravém kuřeti vysvětlují zemi původu či složení výrobku. Informace na kuřeti symbolizují ochranu spotřebitelů zajišťovanou Evropským parlamentem.

V České republice najdeme další instalaci už jen v Českých Budějovicích, ta se týká problematiky zdrojů energie. Nejen tyto instalace jsou však součástí kampaně propagace nadcházejících voleb. „Na lidí také zacílí televizní a rozhlasové reklamy, jinde po republice budou k vidění billboardy,“ doplňuje Pátek.

V Brně instalace zájem u lidí vzbudila, mnoho kolemjdoucích si instalaci se zájmem fotí mobily či digitálními fotoaparáty.

Michal Prouza

Michal Prouza

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".

More Posts