bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Film Hodinu nevíš míří v rekordním čase do kin

Hodiny nevíš, zdroj: www.hodinynevis.cz

Hodiny nevíš, zdroj: www.hodinynevis.cz

„Je pravda, že takhle rychle jsem film ještě nedělal. Když je ale prioritou, vzhledem k aktuálnosti tématu, vyjít s filmem mezi diváky co nejdříve, musíme se přizpůsobit podmínkám,“ komentuje aktuální téma režisér, který má už za sebou film Ztraceni a projekt Close to heaven. Problémem při natáčení byl i fakt, že heparinový vrah Petr Zelenka ještě nebyl odsouzený. Štáb tak musel nezvykle často komunikovat s právníky. I přesto se do filmu podařilo dostat opravdu hodně známých hereckých jmen, ačkoli to není úplně jednoduché. „Faktem je, že plno herců hraje v mnoha filmech a neradi propůjčí své jméno v malé roličce. V tomto jsme měli velké štěstí. Je to film složený z tzv. cameo rolí, tedy rolí, ve  kterých se hvězda objeví jen na okamžik. Za všechny zmíním Zitu Kabátovou, která byla i ve svém požehnaném věku svolná a navíc neuvěřitelně milá a profesionální,“ komentuje to Dan Svátek. Z dalších herců se ve firmu objeví Stanislav Zindulka či Václav Jiráček, který hrál ve filmu Filipa Renče Hlídač č. 47.

Natáčení probíhalo v nemocnici v Rumburku a u Milosrdných sester v Praze. „Natáčení  probíhalo za plného provozu a museli jsme se přizpůsobit chodu nemocnic, což ne vždy to bylo jednoduché. Točili jsme též v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kde byla příšerná zima a kde můžete ve zdech cítit ne právě hezkou minulost. Myslím, že obě situace byly pro dobro věci, a za to, že to herci a štáb překonali, mají můj neskonalý obdiv,“ upřesňuje podmínky natáčení režisér. Sám pak uznává výkon herce v hlavní roli: „Co se týče postavy, obdivuju Vaška Jiráčka, jak se s ní porval a vyrovnal. Vím, jak jsem se cítil při psaní scénáře. Nedovedu si vůbec představit, jak se cítil on při samotném hraní tohoto temného charakteru.“

Hodiny nevíš, zdroj: www.hodinynevis.cz

Hodiny nevíš, zdroj: www.hodinynevis.cz

Na scénáři se podílel i producent a scénárista Miroslav Skačáni, pro něhož to byl první filmový projekt. Na kontě už má ale knihy Vraždy ze závosti nebo Pomoc! Trpím depresí!. Vystudoval lékařskou fakultu v Bratislavě a je soudním znalcem v oboru psychiatrie, k nemocničnímu prostředí tedy nemá daleko. „Určitě pro každého autora jakékoli knížky je jednou z největší ctí, když se jeho příběhu ujmou filmaři a na podkladě knížky vznikne film. Při počtu titulů, které ročně vyjdou na knižním trhu, a počtu natočených filmů, z kterých jenom některé čerpají svůj námět z napsané knížky, tuto skutečnost ještě víc oceňuji,“ dodává k tomu, že právě jeho příběh se na plátnech kin objeví.

Premiéra filmu je ohlášena na 27. srpna.

Michal Prouza

Michal Prouza

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".

More Posts