Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Divokej Bill a jeho Mlsná

Divokej Bill před nedávnem vydal album s názvem Mlsná, které bylo natáčeno po vícero částech v nahrávacím studiu v Nouzově. Možným překvapením pro posluchače bude zvuk a celkové podání nové desky. Technologicky i zvukově se „bill“ vrací ke svým začátkům. Nástroje jsou nahrány dohromady pro hutný koncertní nádech a celkové podání je velmi energické. Texty písní má na svědomí už notoricky známý Vašek Bláha, ale pomohl i Roman Procházka a Štěpán Karbulka. Patříte-li mezi šťastné majitele, songy jako Batalion, Půl pátý ráno anebo Námořnická se vám již jistě dostaly pod kůži v tom nejlepším slova smyslu.

Divokej Bill, autor: Venda Šebek

Divokej Bill, autor: Venda Šebek

S novou deskou zákonitě ruku v ruce dorazilo také toužebně očekávané turné, které se nese v klubovém duchu. Celkových 17 koncertů si fanoušci již od půlky listopadu „vychutnávají“ po celé republice a dobrá polovina je stále před námi. Na jaro 2010 je pak v plánu turné po větších sálech, které bude – podobně jako tomu bylo u předchozího alba – vizuálně stylizované v duchu názvu a obalu nové desky.

Skupina Divokej Bill vznikla již před více jak deseti lety v Úvalech u Prahy, za svou úspěšnou kariéru vydala dosud čtyři řadové desky, na kterých se vždy objevil nejeden song, který pronikl do rádiového éteru a úspěšně figuroval v mnoha českých hitparádách. Za dobu trvání odehrála kapela téměř 900 koncertů, mezi které jsou započítána dvě turné s britskou kapelou Levellers. Sestavu Divokýho Billa tvoří: Václav Bláha (kytara, zpěv), Miloš Jurač (baskytara, zpěv), Štěpán Karbulka (zpěv, tamburína, megafon), Adam Karlík (housle), Roman Procházka (akustická kytara, zpěv), Jan Bártl (banjo), Martin Pecka (akordeon) a Marek Žežulka (bicí).

Z hudebního hlediska zaujímá v naší zemi čestné místo mezi velikány typu Kabát nebo Chinaski. Ohledně vkusu a umělecké hodnoty se však vedou spory. Nikdo ale nebude pochybovat o jejich slávě nejen na koncertech,  ale i na vesnických zábavách. Zní zde hity jako Čmelák, Plakala, Malování … na kterou píseň si vzpomenete vy?

Blížící se koncerty Vánoční akustické šňůry:

3.12. – Uherské Hradiště – Mír
4.12. – Frýdek-Místek – Stoun
10.12. – Teplice – RC Raketa
11.12. – Kadaň – Orfeum
12.12 – Děčín – S-centrum
15.12. – Praha – Akropolis
16. 12. – Praha – Akropolis
18.12. – Litomyšl – MC Kotelna
19.12. – Kolín – Staré lázně