Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Bobby McFerrin poprvé v Ostravě

Neznám člověka, který by neznal nejpopulárnější skladbu 20. století Don´t Worry, Be Happy. Nyní se  naskytla výjimečná příležitost poslechnout si ji naživo. Do Ostravy 24. dubna 2010 vůbec poprvé zavítá skutečný zázrak hudebního světa Bobby McFerrin, který přijal pozvání organizátorů festivalu Colours of Ostrava. Vystoupí v ČEZ Aréně, jejíž prostor bude zmenšen na maximální kapacitu tří tisíc diváků.

Bobby McFerrin, zdroj: www.bobbyvpraze.cz/

Bobby McFerrin, zdroj: www.bobbyvpraze.cz/

Bobby není jen hudebník, zpěvák, ale také desetinásobný držitel Grammy. Jeho nahrávek se prodalo přes dvacet milionů kusů. Spolupracoval s takovými osobnostmi světové hudby, jako jsou Yo-Yo Ma, Chin Corea, Herbie Hancock či těmi nejprestižnějšími hudebními fenomény – newyorskou filharmonií, clevelandským a philadelphským orchestrem, chicagským symfonickým orchestrem nebo vídeňskou a londýnskou filharmonií.

V Ostravě se můžete těšit, stejně jako dva dny předtím v Praze na nový koncertní projekt VOCAbuLarieS, který vychází z právě připravované stejnojmenné nahrávky, jež vyjde v březnu příštího roku na labelu Universal Jazz&Classics.

Ostrava zažije magický večer, který se už nemusí opakovat. Bobby má schopnost překročit hranice hudebních stylů a zaujmout a pobavit i ty, kteří se nepohybují v jazzu či vážné hudbě. Rozezpívá všechny, jako to dokázal při koncertech předloni v Praze či na oslavách 250. výročí úmrtí Johanna Sebastiana Bacha se skladbou Ave Maria před dvacetitisícovým publikem. Nejlepším lákadlem pro ostravské diváky mohou být skvělé recenze předloňských pražských vystoupení, která se stala pro mnoho lidí hudební událostí roku.

Bobby McFerrin se stal přírodním úkazem ve světě hudby. S rozsahem hlasu čtyři oktávy se řadí mezi krále vokalistů. Svých neobyčejných hlasových schopností využívá k proměně v jednočlenný orchestr. Kombinuje jazz, folk, klasickou hudbu a celou řadu prvků world music a přidává k nim také špetku své fantazie. Zároveň je však uznávaným dirigentem klasické hudby a také vášnivým zastáncem hudební výchovy.

Lucie Steffková

Již pár měsíců se řadím mezi studenty Ekonomické Žurnalistiky na VŠB. Patřím mezi lidi, kteří se neustále smějí a snaží se vykouzlit úsměv i na jinak zabručených tváří. Miluju sport, upřímnost a nejvíce své přátele, bez kterých si život nedokážu představit. Tak to jsem já pánové a dámy, bez obalu, přesně taková, maková.

More Posts