Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

„Zasadíme nový hrášek“ … aneb Hrachovka se vrací!

… Fiasko v návštěvnosti na letošním ročníku festivalu Hrachovka bude mít trvalé následky. Desetkrát nižší návštěvnost než organizátoři předpokládali vede k ukončení festivalu. „Bohužel vás není dost na to, aby Hrachovka mohla pokračovat v dalších letech a protože nechceme snižovat úroveň Hrachovky, rozhodli jsme se ji raději úplně ukončit,“ informují organizátoři. …

Hrachovka, zdroj: festival.hrachovka.com

Hrachovka, zdroj: festival.hrachovka.com

Takto vypadala budoucnost tradičního festivalu Hrachovka na konci července. Letní dny jsou již dávno za námi a krajinou se prohání mráz, zima chcete-li, jenže protentokrát nepřinesla jen hromady bílého „potěšení“, ale také velmi pozitivní zprávu pro všechny milovníky dobré hudby. Hrachovka bude!

Tradiční, avšak v posledních letech destabilizovaný hudební festival Hrachovka dostane ke svým 17. narozeninám nové majitele, realizační tým i filozofii.

„Celý festival považujeme za obrovskou výzvu. Koupili jsme zajímavou značku, ale uvědomujeme si, že je její goodwill poškozené. Našim úkolem je ho opravit. Pokud vyjde počasí, dostatečný počet lidi nám uvěří, že Hrachovka jim dá to, co očekávají, máme my i Hrachovka vyhráno. A my v to skutečně věříme, “ říká pořadatelka Terezie Diehlová.

Hrachovka je hudební festival probíhající již téměř dvě desítky let v Hrachovci u Valašského Meziříčí. Z malé regionální akce se během let vypracoval až na celostátně uznávaný festival.

Vstupenky jsou již nějakou dobu v prodeji a opět platí, kdo zakoupí dříve, zaplatí méně. Rozhodně tedy neváhejte, chcete-li být u startu znovuzrozené akce, jejíž pódia opět zaplní slavná jména hudebních vod.

Hrachovka, zdroj: festival.hrachovka.com

Hrachovka, zdroj: festival.hrachovka.com

Na festivalu Hrachovka 2010 s největší pravděpodobností vystoupí legendární The Plastic People Of the Universe, Sunshine, Michal Hrůza, Charlie Staight, Jan Budař a Eliščin band, Airfare, Elektrick mann, Toxique, Eddie Stoilow. Celkový počet interpretů by měl zhruba dosáhnout čísla 25. Festivalem Vás provede moderátorská dvojice Vladimír a Tobi z pořadu České televize Sabotáž.

„Doufáme, že program Hrachovky zaujme mnoho festivalových příznivců a podaří se jí tak zachránit,“ dodala manažerka Hrachovky Bára Černá.

Nezbývá tedy než doufat společně s novými pořadateli festivalu, že se jejich slova i přání naplní a návrat Hrachovky proběhne v duchu minulých, úspěšných ročníků. Možná, že se jedná o zdánlivě malý hrášek. Rozhodně mu však nelze upírat vervu a chuť s jakou se dere zpátky na výsluní, zpět mezi své letní festivalové kolegy. Hodně štěstí!

Více informací na oficiálním webu Hrachovky.

Daniel Šácha

Daniel Šácha

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.

More Posts