Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Perfect Day

Patříte-li mezi příznivce menších divadelních souborů a s oblibou vyrážíte na různá představení, měli bychom pro Vás jeden tip. Frýdecko-místecké divadlo Čtyřlístek uvede 23. 1. 2010 premiéru nové hry Perfect Day.

Norbert Závodský, scénárista a režisér této hry a zároveň také režisér divadelního souboru 21 gramů, který působí právě ve frýdecko-místeckém divadle Čtyřlístek, doufejme opět překvapí netradiční scénou a dějem. Diváci si budou moci vychutnat zážitek plný zábavy a překvapení prostřednictvím hereckého obsazení Jřího Svobody, Honzy Kubanka, Adély Jašíčkové, Petra Nováka, Veroniky Tobolové, Hanky Magdoňové a Nely Chamrádové.

„Já vždy říkám, že tvoříme absurdní situace, které se ale mohou stát každému, takové nelogické ale vystihuje nás to,“ vysvětluje Norbert Závodský.

Perfect Day, autor: Nikola Čerňanská

Perfect Day, autor: Nikola Čerňanská

Perfect Day se skládá ze tří mírně propojených povídek, z nichž každá nějak souvisí s městem Manchester a odehrává se v jeden den. Povídka „On The Road“ pojednává o trojici kamarádů – Achim, Benton, Thea, kteří se vydají na zběsilý výlet autem k pobřeží, aby zapomněli na denní starosti velkoměsta a pomohli jednomu z nich zapomenout na nedávný rozchod. Najde nakonec každý to, co hledal?

Druhá povídka „Rutabaga“ je o člověku jménem Ted, jenž dělá velice nudnou a podivnou práci. Navštíví ho ale Marianne, která mu nabídne menší výlet, aby změnil svůj život. Společně se octnou v autě Lady Diany anebo v uličce, kde se Jack Rozparovač právě chystá k vraždě. Zabije Marianne i nudný život Teda?

Třetí povídka „Womanchester“ je o dvou sestrách – Linette a Meggie. Linette je zodpovědná, cílevědomá a nerada vybočuje. Meggie je její přesný opak. Tak jako předchozí postavy se i ony vydají na výlet, tentokrát však do cizího města. Jak se ale ukáže, výlet není tak nevinný jak si Meggie myslí. Linette má něco v plánu. Vrátí se zpátky obě sestry?

Tři otázky, na které existuji tři odpovědi, najdete jedině na jevišti s herci divadelního spolku 21 gramů, který Vás tímto zve na společné prožití Perfect Day.