Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Zlaté Glóby: Završení triumfálního tažení Avatara a Sandry Bullock

Vítězka Sandra Bullock, zdroj: www.goldenglobes.org

Vítězka Sandra Bullock, zdroj: www.goldenglobes.org

Roku 2009 bezesporu vládli dva velikáni – Avatar Jamese Camerona a Sandra Bullock. Po neuvěřitelném komerčním úspěchu příběhu o modrých domorodcích zachraňující svou planetu, kde je od statusu nejvýdělečnějšího filmu kinematografie dělí „pouhých“ 250 miliónů, se na jeho stranu postavili i kritici. Avatar tak získal ocenění pro nejlepší film v kategorii drama a James Cameron cenu za nejlepšího režiséra. Americká herečka Sandra Bullock, jejíž poslední filmový trhák se datuje na rok 2001, se letos stala nejzářivější  hereckou hvězdou, když uspěla s komedií Návrh a poté s dramatem Blind Side hned druhý víkend rozdrtila i armádu fanynek Nového měsíce. Její výkon v Blind Side ji přinesl Glóbus pro nejlepší herečku v kategorii drama a nebojím se dodat, že si Sandra může pomýšlet i na Oscara.

Cenu pro nejlepšího herce v dramatu získal veterán Jeff Bridges za ztvárnění postavy country zpěváka v Crazy Heart. Ocenění pro nejlepší komedii/muzikál náleží Pařbě ve Vegas, nejlepší komediální herečkou je Meryl Streep za Julie a Julia a hercem Robert Downey Jr. v novém Sherlocku Holmesovi.

Nikoho navíc nepřekvapí Zlatý Glóbus pro Vzhůru do oblak studia Pixar v kategorii animovaný film.


Výsledky všech kategorií naleznete na této stránce: www.goldenglobes.org/nominations/

David Bulawa

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.

More Posts