bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Čachtická paní – přijďte se bát do divadla

Pokud přece jen příběh neznáte, nevadí. Tanečním muzikálem provází osm vypravěček, zavražděných panen, jež svým vyprávěním posouvají příběh dále. Narátorky ztvárňují členky baletního souboru. Hlavní roli v příběhu hraje vládkyně čachtického panství se svým věrným sluhou Fickem, kreaturou mezi člověkem a zvířetem, která má stejně pokřivenou povahu jako páteř.

Čachtická paní, zdroj: www.djkt-plzen.cz

Čachtická paní, zdroj: www.djkt-plzen.cz

Obyvatelé panství trpí hraběnčiným terorem, a ač se zdá hraběnka být bezcitnou bestií, přece jen i ona má ve svém srdci místo pro lásku. Nade vše na světě miluje svého hřebce Vihara, po jehož násilné smrti si svůj žal vybíjí na nevinných obětech. Dalším a posledním živým tvorem, který je jí blízký, je její dcera Eržika. Mladá dívka však o svém pravém původu nemá nejmenší tušení.

Taneční drama vypráví o životě ve strachu, o nenávisti, zradě, lásce a vášni. Na odpor proti krvelačnému řádění šlechtičny se postaví skupinka mladých zbojníků, kteří za pomoci několika vlivných přátel zvítězí.

Do vnímání hry je třeba zapojit všechny smysly i díl představivosti. Značná část se odehrává pouze za zvuků hudby (autor Petra Malásek) a doprovodu tance. Tato místa celkový zážitek ještě prohlubují, jelikož se musíte více soustředit na to, co se na jevišti odehrává. Slov je v dnešním světě někdy až moc a z výrazu a pohybů tanečníků bezpečně poznáte, jaké jsou jejich myšlenkové pochody, co se chystají učinit a proč. Inscenace není vhodná pro děti a slabší povahy. Místy se až přímo vyžívá v brutalitě a krvavých scénách.

Taneční muzikál Čachtická paní jistě stojí za shlédnutí, zvláště pokud hledáte neotřelý divadelní prožitek a nebojíte se krveprolití. Termíny představení a ceny vstupenek naleznete na oficiálních stránkách plzeňského divadla – www.djkt-plzen.cz.

Katka Bartošová

Studentka cestovního ruchu na VŠE v Praze. Vyznačuje se velkou upovídaností a úsměvem. Miluje sport - tančí, plave, hraje fotbal, basket, jezdí na in-linech. Zajímá se o kulturu. Ráda poznává nové lidi a místa.

More Posts