Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

GAME EXPO a Anime SHOW 2010!

Patříte-li mezi příznivce, jistě by nebylo třeba mnoho dodávat. Pro všechny ostatní však přeci jen trochu podrobnějších informací. Bohatý program pokrývající pestrou škálu dostupných žánrů anime, game, comics, japan, sci-fi, fantasy a dalších se uskuteční ve dnech 12. a 13. března 2010 v Bratislavě. Místem konání se stal již tradičně Dům odborů Istropolis.

GAME EXPO a Anime SHOW, autor: Daniel Šácha

GAME EXPO a Anime SHOW, autor: Daniel Šácha

Hry v rôznych formách sú súčasťou našej kultúry, a preto vás pozývame na unikátnu výstavu a festival GAME EXPO 2010, ktorá si kladie za cieľ priblížiť hry, ich formy od spoločenských až po tie virtuálne.

Co se podrobnějšího výčtu týče, těšit se můžete například na promítání filmových hitů poslední doby. Chybět nebude dokumentárně laděný District 9, horlivě očekávané pokračování upírské romance Nov, ani megalomanská projekce budoucnosti, dle Jamese Camerona, Avatar. Z hlavního programu pak jistě netřeba připomínat zástup přednášek s tématy jednotlivých, výše zmíněných sekcí, soutěže ve hrách virtuálních i společenských a samozřejmě mnoho dalšího. Dostaví-li se nějaký slavný host jako v minulých ročnících, nechejme se překvapit. Již teď oznámili pořadatelé účast herních studií Crytek, 2K Czech a Quantic Dream.

Anime SHOW 2010 je 3.ročník medzinárodného festivalu anime, comicsu, japonskej kultúry a scifi & fantasy organizovaný pod záštitou Japonského veľvyslanectva.

Chybou by také jistě bylo opomenutí jednoho z nejvýraznějších bodů GAME EXPO a Anime SHOW, kterým je tzv. Cosplay neboli stylizace do oblíbených anime, popřípadě sci-fi/fantasy postav. Tak jako každý rok se i letos očekává zástup nadšenců v pečlivě připravených kostýmech hrdinů, jejichž vyobrazení mnohdy nemá daleko k původní předloze. Skvělá zábava, pastva pro oči a cenné úlovky pro přítomné fotografy.

Tento drobný souhrn by mohl do zveřejnění podrobného programu, o kterém Vás budeme včas informovat, postačit k předběžnému rozhodnutí, zda-li vyrazit, či nikoliv. Pakliže jste již skálopevně přesvědčeni o cestě, doporučil bych Vám také neodkládat rezervaci ubytování, jelikož jeho kapacita je omezená a platí zde jen jedno osvědčené pravidlo „kdo dřív přijde …“.

Kdy: 12. – 13. března 2010
Kde: Istropolis – Dům odborů, Trnavské mýto, Bratislava
Vstupné: Na místě: Pá – 8 Eur, So – 9 Eur, oba dny 12 Eur … Předprodej: 9,9 Eur (za celou akci)
účastníci v kostýmech mají 10% slevu

Podrobnější informace o obou uvedených akcích naleznete na oficiálních stránkách GAME EXPO a Anime SHOW.

Daniel Šácha

Daniel Šácha

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.

More Posts