bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Nepřátelé Běloruska? Rammstein…

Komise tvrdí, že hudební tvorba kapela Rammstein je propagandou „násilí, masochismu, homosexuality a dalších lidských zvráceností“, které odporují  běloruským hodnotám.  Agentura DPA uvedla zdůvodnění mravní komise pro morálku, že kapela je hrozbou a němečtí hudebníci by mohli „rozvrátit běloruské státní zřízení“.

Rammstein, zdroj: www.rammstein.de

Rammstein, zdroj: www.rammstein.de

Rammstein v rámci svého turné mají koncertovat právě 7. března v hlavní metropoli Minsku. Státní moralisté a cenzoři, věrní Lukašenkovu režimu, bijí na poplach. Prohlašují, že povolení koncertu „je chybou, která jich může přijít draho“. Sám předseda mravní komise Nikolaj Čerginěz neskrýval rozpaky a vyjádřil politování nad situací, kdy se lístky na koncert prodávají bez předem detailně schváleného programu.

Mravní komise, silně podporována prezidentem Alexandrem Lukašenkem, byla založena teprve v loňském roce. Je oprávněným terčem kritiky, bývá jí vytýkáno potlačování svobody mínění. Běloruské úřady navíc nedávno zpřísnily kontrolu internetu, čímž podle ochránců lidských práv zavedly cenzuru. Lukašenko bývá v zemích západní Evropy často označován za posledního diktátora Evropy.

Jiří Aujezdský

Student Ekonomické Žurnalistiky VŠB Ostrava a Mezinárodního obchodu VOŠ Ostrava, vášní poblázněný do motocyklového života v jedné stopě, letectví, adrenalinových zážitků, sportu a skvělé hudby, která je nezbytnou esencí krásného života.

More Posts