Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Žádná hudební vlna – rovnou tsunami

Jako první se představila kapela Šaliňáci z Dětského domova Sázava. Zaujala nejen svým zpěvem, ale i originálními barevnými parukami. Po nich následoval se svým blokem písní od známých českých i slovenských interpretů Dětský domov Senožaty. Svůj part zakončil velmi netradičně a to břišními tanci, jež se přítomných pánům (v drtivé většině spíše chlapcům) líbily. V zápětí pak na podium vtrhla kapela The Clients se zpěvačkou Adélou Burešovou z Kolína, která publikum zaujala mimo jiné svou variací na Hvězdné války. Skupina je zatím v plenkách, společně zkouší teprve rok a páteční koncert byl jejich druhým v historii. Dle reakcí rozpáleného publika usuzuji, že si najdou stálé posluchače, a že o nich ještě uslyšíme.

Rybičky 48, zdroj: www.rybicky48.cz

Rybičky 48, zdroj: www.rybicky48.cz

Kapelu Rybičky 48 moderátor, jehož poznávacím znamením byla růžová šála a specifický humor, uvedl slovy: „Rybičky se chystají, své ploutvičky lakují.“ A když dolakovali, pořádně to „rozjeli“. Zpěvák a baskytarista Jakub Ryba hned ze začátku prokázal, že netrpí stydlivostí. Po nezbytném technickém doladění nástrojů a mikrofonů si odskočil z podia a zpět se vrátil bez kalhot. Kluci rozparádili celé publikum, které si nadšeně písně prozpěvovalo spolu s nimi. V závěru vystoupení pak předvedli dokonalou synchronizaci s právě dorazivší kapelou Mandrage, když si spolu „střihli“ společný song. Než opustili podium, zahráli si „škatulata, batulata, hejbejte se“. Kuba si sedl za bicí, bubeník Ondra se chopil mikrofonu a Coopi z Mandrage baskytary a výsledkem byla jediná hip-hopová píseň večera.

Na závěr vystoupili Mandrage, kteří se předtím v Plzni zúčastnili předávání Hudebních cen Žebřík 2009. Získali cenu za 3. místo v kategorii Objev roku. Naložili s ní stejně jako s tou předešlou, předali ji fanouškům. Kluci hráli hlavně písničky z nového alba Hledá se žena, jež na místě i pokřtili. Slavnostního aktu se chopila moderátorka televizní stanice Óčko, Lenny Trčková. Nechyběla sprška šampaňského a lahve putující kotlem. V rámci Hledá se žena Tour se opravdu hledá ta NEJ příslušnice něžného pohlaví. Stačí se přihlásit, nechat se vyfotit. Kromě věcných cen můžete vyhrát i víkend s kapelou. Mezi prvními se přihlásila i již zmíněná Lenny.

Mandrage, zdroj: www.mandrage.cz

Mandrage, zdroj: www.mandrage.cz

Všichni se výborně bavili, zpívali písničky jako „jeden muž“ (i když zde by se hodilo spíše jako „jedna žena“) a „pařili“. Během jedné skladby vpluli na podium opět členové Rybiček 48. Zřejmě už připraveni na večerní koupání se dostavili pouze v trenýrkách. Ženské osazenstvo tuto skutečnost velmi ocenilo.

Zhruba o půlnoci se Mandrage měli k odchodu, ale publikum je svým potleskem, řevem a pískotem nemilosrdně přivolalo zpět, a tak rádi přidali ještě dvě písně.  Poté už byli na roztrhání – podpisy fanouškům nejen na plakáty a focení na památku.

Sečteno a podtrženo – úžasný večer. Vřele doporučuji kombinaci Rybičky 48 a Mandrage, je famózní.

Více informací o projektu, kapelách a hledání ženy naleznete na oficiálních stránkách.

www.nejmilejsikoncert.cz; www.mandrage.cz; www.rybicky48.cz

Katka Bartošová

Studentka cestovního ruchu na VŠE v Praze. Vyznačuje se velkou upovídaností a úsměvem. Miluje sport - tančí, plave, hraje fotbal, basket, jezdí na in-linech. Zajímá se o kulturu. Ráda poznává nové lidi a místa.

More Posts