Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Rebel Billy Idol míří na Prahu

Průkopník punkové scény, který se krátce objevil také ve skupinách Siouxsie and the Banshees a Chelsea, se na konci 70. let proslavil hlavně jako zpěvák skupiny Generation X. Začátkem 80. let však zakládá vlastní sólo projekt, s kterým se prohnal celými 80. léty a stal se tak doslova jejich ikonou.

Billy Idol, zdroj: billyidol.net

Billy Idol, zdroj: billyidol.net

Ač člověk  který vyšel z punkové éry, tak se stal jednou z prvních tváří tehdy začínající MTV, kde slavil úspěchy s jeho prvním albem ,,Billy Idol“ a hlavně jeho hity jako „White Wedding“, ,,Hot In the City“ ,či „Dancing With Myself“. Kariéra vygradovala s novým albem ,,Rebell Yell“, pojmenovaného podle stejnojmenné Whisky. Videoklip ,,Rebell Yell“, zachycující neurvalé vystoupení na pódiu, působil na fanoušky jako magnet. Billyho další album „Whiplash Smile“ s hity „To Be a Lover”, ,,Don’t Need a Gun” a ,,Sweet Sixteen” slavilo nemenší úspěch. Píseň Cradle of Love z Idolova alba ,,Charmed Life” se dokonce objevila na soundtracku filmu The Adventures of Ford Fairlane (Dobrodružství Forda Fairlanea). Ovšem následující album ,,Cyberpunk“, oproti album předchozím, mělo úspěch pramalý.

Nebyla by to správná rocková hvězda, kdyby neměla nějaké skandály a krize. Mezi ně patřily různé nehody na motorce a samozřejmě drogy. Po tom, co se dvakrát předávkoval v roce 1994, musel Billy podstoupil léčení.

Velký comeback Billy Idol zažil až v roce 1998, kdy se představil ve filmu The Wedding Singer (Píseň pro nevěstu), kde mimo jiné hrála i Drew Barrymore. Na soundtracku filmu se objevil jeho starší hit ,,White Wedding“. Avšak ještě více se dostal do podvědomí, když o něm byla natočena jedna z tehdy velmi populárních sérií hudební televize WH1 „Behing the music“.

V roce 2005 vydává po dlouhých 12ti letech nové album ,,Devil’s Playground“ obsahující cover songu ,,Plastic Jesus“. S tímto albem se navrací do světa hudby, koncertů a festivalů, které až dodnes neopouští. V roce 2008 vydal kompilaci  The Very Best of Billy Idol: Idolize Yourself obsahující mimo jeho největší hity a také úplně nové songy.

27. června se Billy Idol chystá představit také českému publiku v pražském SaSaZu.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook