Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Oriental Music City *01

Červen byl měsíc plný návratů velkých hvězd asijské hudební scény. Zatímco náš starý známý Jay Chou vypouští jeden videoklip za druhým a sbírá platinová ocenění za svou novou desku „The Era“ jako na sprintujícím (a u toho ještě stíhá desetiboj) páse, Koshi Inaba, zpěvák v Japonsku už kultovní rockové skupiny B´z, vydal singl z chystané sólové desky. A je vážně „Okay“. Oblečte si své nejvíc trendy oblečení, nasaďte obří sluneční brýle a podívejte se, co teď letí v Japonsku, Koreji a na Taiwanu.

ROCK SQUARE

Koshi Inaba – Okay (Japonsko)
Pětačtyřicetiletý zpěvák (nedávno nazpíval vokály pro skladbu „Sahara“ kytaristy Slashe), textař a vystudovaný matematik z populární rockové skupiny B´z pokračuje se svou sólovou kariérou připravováním čtvrtého alba „Hadou“. Z něj na konci června vypustil první vlaštovku „Okay“, pomalejší, ale energickou baladu, která si v japonském žebříčku hravě vydobyla první místo. Video je nápadité, plné padajících lidí a knoflíků a vůbec, fanoušci poctivého rocku si určitě přijdou na své.

Profil Koshiho Inaby najdete na této ADRESE, profil skupiny B´z zase na TÉTO.

Víte, že japonský hudební trh je jeden z největších na světě? Japonci milují hudbu a originální alba a singly skupují po deseti až statisících. Proto není překvapivé, že nějaký japonský umělec vede celosvětový žebříček prodejnosti.

POP AVENUE

Jay Chou – Shuo Le Zai Jian (Taiwan)
Asijská hudební ikona Jay Chou je proslulý tím, že téměř ke každé skladbě natočí videoklip. A tahle jeho „úchylka“ platí i pro jeho poslední album. V červnu vyšly dokonce tři Chouovy videa, já pro vás vybral nádhernou klavírní baladu „Shuo Le Zai Jian“, v překladu též „Said Goodbye.  Lehce depresivní i kontroverzní videoklip o dvou mužích a ženě s nejasným vztahem ukazuje i zpěvákovy hudební a vokální zbraně.

Profil Jaye Choua najdete na této ADRESE

DANCE ALLEY

Show Luo – Wu Fa Wu Tian (Taiwan)
Show nebo také Alan Luo pochází z Taiwanu a kromě tanečních či  pěveckých dovedností je uznávaným hráčem na poli módy, filmu, televize i moderování. Jeho v pořadí již osmé studiové album „Rashomon“ přineslo na začátku tohoto roku další várku nejen tanečních hitů. Úspěch nedávno podpořil vydáním reedice „Dance Storm 3D“ a novým singlem „Wu Fa Wu Tian, v překladu „Dance Without Limits“. A to mu opravdu jde.

Profil Show Lua najdete na této ADRESE

RYTHM & BLUES LANE

SoulJa & Thelma Aoyama – Hanasanaide Yo (Japonsko)
SoulJa je japonský rapper, zpěvák a skladatel, který pobýval střídavě v Belgii, USA i Japonsku. Tyto zkušenosti mu umožnily vytvořit si specifický styl. SoulJa totiž stále patří spíše mezi malé, nezávislé umělce, což se ale netýká kvality jeho nahrávek. Duet s výbornou zpěvačkou Thelmou Aoyamou je jejich druhou spoluprací (ta první je oba proslavila) a přestože v žebříčcích výrazně neuspěl, šeptavý rap SoulJy a sametový hlas Thelmy vytváří úžasný duet.

Profil SoulJy najdete na této ADRESE, profil Thelmy Aoyamy na TÉTO


Ve většině asijských zemí se tradiční boybandy a dívčí skupiny těší značné oblibě. A to především v Koreji, kde takhle většina umělců začíná. Popularita skupin je tak veliká, že málokdy se rozpadnou a když už nějaký člen odejde, je ihned nahrazen.

HIP HOP HOOD

T.O.P. – Turn It Up (Korea)
Ano, T.O.P. je člen přesně těch barevných klučičích bandů, které všichni asijští fanoušci bohužel moc dobře znají. Nicméně je třeba dodat, že BIG BANG, kde tenhle rapper s tvrďáckým vokálem (v Koreji ho musí pouštět dětem místo klekánice) působí, má vysokou úroveň a míra „loutkovosti“ členů není tak vysoká. T.O.P. je i nadaný skladatel a jeho drsný rap představuje v sólovém singlu „Turn It Up“.

Profil T.O.P.ho najdete na této ADRESE

Tato rubrika vzniká ve spolupráci se serverem Asian-Music.cz

David Bulawa

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.

More Posts