Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Slavnosti pivovaru Ostravar – letos ve jménu místních part

I když to ráno vypadalo, že počasí letošním slavnostem zrovna nepřeje, tak se nakonec umoudřilo a dokonce vysvitlo i slunce. Jen párkrát spadlo několik kapek.

Legendy stage - Doga, autor: Eva Peterková

Legendy stage - Doga, autor: Eva Peterková

Letos se Slavnosti konaly pod heslem „Partakiády“. Do této akce, na podporu místních skupin přátel, se mohli lidé zaregistrovat jak před, tak i na slavnostech samotných. Pokud parta nebyla registrována, nemohla soutěžit. K soupeření sloužila celkem tři vyhrazená stanoviště a pět disciplín. Na 3. místě skončila partička z Benešova, jejíž výhrou bylo 100 piv. Na druhém se umístila parta z Ostravy-Hrabůvky, ta vyhrála 200 piv. A na nejvyšším postu stanuli přátelé z Bohumína, jejichž odměnou bylo 300 piv.

V rámci Partakiády stála i samostatná stage, kde se vystřídalo šest skupin z Moravskoslezského kraje. Ty vzešly z předfestivalového klání, kde se celkem devadesát interpretů „utkalo“ o přízeň a hlasy, které jim zaručovaly účast na zmíněném pódiu v areálu pivovaru Ostravar. Jednalo se o směsku kapel různých stylů, kde každá byla něčím zajímavá. Nejvíce bodů získali havířovští After Dark. Mě osobně ale nejvíc zaujala Come and Play, jistá partička z Opavy, která pár songů podpořila houslemi.

Neotálel ani prostor vyhrazený českým legendám. Otevíral Pavel Novák mladší, zazářila skupina Doga, jejichž veleslavný song „Už nejsi nevinná“ zpívali všichni přítomní, a chybět nemohla ani kapela Citron a samozřejmě Legendy se vrací.

Na hlavní stage se začalo hrát už od 13:00. Program zahájil tradičně Divokej Bill, pokračovali Horkýže Slíže a skvělé vystoupení předvedli Sunshine. Následovali, třemi Anděly ověnčení, třinečtí Charlie Straight, po nich The Prostitutes a Clou. Tou dobou už ale všichni netrpělivě očekávali poslední kapelu večera a sice Vypsanou Fixu. Ta, jako obvykle, předvedla skvělou show plnou známých písní, surrealistických textů a poblázněných fanoušků. Nechyběli ani známé songy jako letadlo, 1982, či Lednáčci. O úspěchu svědčí i to, že si fanoušci Fixu celkem 2x vykřičeli. Jako poslední skupina si mohla dovolit lehce přetáhnout, a tak za zvuku Vypsané Fixy a deště na konci jejich show, všichni zamávali deštníkama a Slavnosti mohly ve vší slávě skončit.

Slavnosti pivovaru Ostravar, autor: Eva Peterková

Slavnosti pivovaru Ostravar, autor: Eva Peterková

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook