bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

NoD Quijote: premiéra nové hry v Roxy

Po úspěšné inscenaci faustovského Neúplného snu, přichází tvůrčí tým Prachař, Fajt, Nebeský (režie) s novým projektem NoD Quijote.

Hru napsal Egon Tobiáš na základě textů Miguela de Cervantese, Bohuslava Reynka a také podle skutečné události (to je teď oblíbené). Kromě Davida Prachaře se ve hře objeví ještě Lucie Trmíková, Pavel Fajt (který se postaral i o hudební složku představení) a  Joe Karafiát.

Nový projekt tentokrát vychází z nejslavnějšího díla španělského spisovatele Miguela de Cervantese Důmyslný rytíž Don Quijote de la Mancha.  Inscenační tým by rád navázal na tvůrčí počiny Hamlet part II (realizovaný v roce 1998 v divadle Komedie) a Neúplný sen, uváděný studiem DAMÚZA od roku 2007  v experimentálním prostoru Roxy/NoD.

Herec David Prachař spolu s režisérem Janem Nebeským ve své alternativní tvorbě sleduje linii velkých postav evropské literatury a staví je do konfrontace se zásadními uměleckými tématy. Hamlet zjišťoval možnosti textu a pohybu, Pessoův Faust v Neúplném snu se zabýval tématem divadla jako takovým a nyní přichází čas na konfrontaci výtvarného umění.

Vizuální stránka celého představení bude inspirována cyklem grafických listů na téma Don Quijote Bohuslava Reynka. Přes veškerou barokní pompéznost je Don Quijote v Reynkově provedení intimní. Oproti tomu inscenace by měla být kontrastním počinem, uvedeném v industriálním prostoru Roxy/NoD., s řadou expresivních prvků.

Účinkující (Zdroj: http://nod.roxy.cz/)

Účinkující (Zdroj: http://nod.roxy.cz/)

Nedílnou součástí představení je původní hudba Pavla Fajta, která je zároveň vokálním rámcem představení, pak také maketa koně se zabudovanými ozvučnými deskami, snímači, mikrofony či strunami, vystupující jako hudební nástroj, jenž budou herci ovládat vlastními těly. Pro novou hru přizvali tvůrci do hudební části kytaristu Joe Karafiáta, známého především z kapely The Plastic People of The Universe.

Autoři se novým zpracováním snaží přiblížit jedno z nejznámějších literárních děl na světě mladým lidem. Pokusí se v nich probudit zájem o quijotovské téma aktuální a srozumitelnou formou.

Premiéry se odehrají 27. října a 28. října  od 20 hodin v Experimentálním prostoru Roxy/NoD.

Vstupenka vyjde na 250 korun. Sehnat ji můžete vždy dvě hodiny před začátkem představení v den konání akce a každý pracovní den v klubu Roxy 10:00 – 18:0O.

REZERVACE : info@roxy.cz

Veronika Schieblová

Miluju hudbu. Zpívám. Miluju film. Na ty jen koukám. Tak jest:)

More Posts