bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Tenor Callegari opět v Brně

Brno mělo možnost slyšet tohoto velmi nadějného pěvce s velmi zajímavou barvou hlasu a emocionálním přednesem již vloni, na koncertu duchovní hudby v minoritském kostele sv. Janů. Slavnostní koncert se konal k 20. výročí sametové revoluce a těšil se velkému zájmu veřejnosti.

Guglielmo Callegari, zdroj: TZ

Guglielmo Callegari, zdroj: TZ

Callegariho strhující přednes Bach-Gounodovy Ave Maria či Verdiho Ingemisca nadšeným posluchačům zajisté zůstal ještě dlouho v paměti. I letos se návštěvníci mají na co těšit, tenorista vystoupí na operním recitálu v Křišťálovém sále staré radnice, jenž je vyhlášený svojí akustikou. Umělce bude na klavíru doprovázet vynikající korepetitorka z ND Brno, paní Galina Aleškevič a celým večerem pak poutavě provázet známá brněnská muzikoložka Dr. Magdaléna Havlová. Na večeru zazní slavné arie z díla G. Verdiho, G. Pucciniho, R.Leoncavalla a dalších mistrů operního nebe, chybět nebudou ani působivé klavírní kusy. Koncert, který pořádá Brněnské kulturní centrum, se koná 27. října 2010 a začíná v 19 hodin.

Michal Prouza

Michal Prouza

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".

More Posts