bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Česká města opět ovládne francouzský film

Francouzská kinematografie má zvláštní rukopis, kterým se odlišuje od jiných zahraničních produkcí, a v České republice si získává stále více a více fanoušků. Proto se tu bude konat již 13.ročník Festivalu francouzského filmu, v rámci něhož mohou diváci zhlédnout jak předpremiéry (Krásná Junie, Profesionální manželka), tak osvědčené filmové hity (Pan Nikdo, Iluzionista, či například film o životě provokatéra Serge Gainsbourg: Je t’aime). Zvláštní kategorií jsou pak soutěžní snímky nebo již tradiční večer krátkých filmů, kde se mohou příznivci tohoto žánru těšit na tříhodinové pásmo nejnovějších krátkometrážních a snad lehce alternativních dramat.  

Profesionální manželka (Zdroj: www.festivalff.cz)

Profesionální manželka (Zdroj: www.festivalff.cz)

Pokud se tedy budete ve zmíněném termínu nacházet v jednom z festivalových měst, určitě se nezapomeňte přijít podívat. Letošní výběr filmů slibuje velkolepé zážitky!

Více informací naleznete na oficiálních stránkách pořadatel www.festivalff.cz

Iva Adamová

Studentka Masarykovy univerzity, oboru Evropská hospodářská, správní a kulturní studia, která by ráda procestovala celý svět. Píše ráda o všem, co se děje kolem, zajímá se o kulturní dění, politiku, jazyky a ve volném čase o sport - zejména běh a snowboarding. Její "srdeční" zemí je Francie a "cestovatelským snem" Kapské město.

More Posts