Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Marocká zkušenost aneb tři týdny v Království západu

Petřiným domovem se po dobu dvaceti dnů stala marocká metropole Rabat, kde dívka pracovala jako učitelka angličtiny ve společnosti NGO bussiness. Pro tuto stáž se rozhodla proto, že chtěla okusit život v úplně jiné kultuře s odlišnými hodnotami. „Velmi na mě zapůsobilo, že největší prioritou v životě každého Maročana je rodina,“ vysvětluje Petra. “ Nikdy nezapomenu na marocké rodiny, které jsem měla možnost poznat, a své marocké přátele – jsou to skutečně ti nejlaskavější a nejštědřejší lidé.“

Maroko

Maroko, Petra Bieliková

Maroko, jeho krásy i tamější obyvatele poznávala Petra nejen v průběhu stáže, ale také dvoutýdenním cestováním napříč zemí po boku kamarádky z Nizozemí, se kterou se seznámila. Překvapením pro ni byly velké rozdíly mezi lidmi: na jedné straně jsou v ulicích hlavního města chudé děti snažící se prodat kolemjdoucím takřka cokoliv, na straně druhé je Rabat plný lidí, kteří dávají na odiv své bohatství.

A co se na stáži dívka dozvěděla o sobě? „Překvapilo mě, jak na mě život v islámské zemi zapůsobil. Od tamních lidí jsem se naučila, že rodina je víc než kariéra. Nikdy jsem nebyla šťastnější než právě v Maroku.“

Petra odjela na stáž prostřednictvím studentské organizace AIESEC Brno v rámci programu zaměřujícího se na kulturní výměnu a rozvoj osobnosti (Cultural Experience Programme). Cílovou oblastí zmíněného programu je vedle severní Afriky také střední a východní Evropa, Jižní Amerika nebo Asie. Vycestovat můžete na šest až dvanáct týdnů.

Pokud rádi cestujete, máte dobrodružného ducha a chcete se podílet na projektu, který má pozitivní dopad na společnost, navštivte http://brno.aiesec.cz/.

Iva Adamová

Studentka Masarykovy univerzity, oboru Evropská hospodářská, správní a kulturní studia, která by ráda procestovala celý svět. Píše ráda o všem, co se děje kolem, zajímá se o kulturní dění, politiku, jazyky a ve volném čase o sport - zejména běh a snowboarding. Její "srdeční" zemí je Francie a "cestovatelským snem" Kapské město.

More Posts