Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Chumelení

Přecpané parkoviště, lidi přetahující se o poslední ananasy, rozvrzané koledy, kterých jsou plné obchoďáky, a při každé další notě jen převrátíme oči. Pak domů, upéct nějaké to cukroví, vyluxovat, provonět byt a postěžovat si na ten vánoční kolotoč kamarádce, jak je to strašné a už aby ty svátky skončily. Je jich moc, jsou laciné, prodané a jejich kouzlo se zcela vytratilo.

A pak jednou jedete tramvají domů, unaveně si opíráte hlavu o sklo a bloumáte očima po ulici. Už je tma, jen světelné ozdoby září celým městem a spadne první vločka. Pak druhá, třetí a začne chumelit. A v té chviličce si vzpomenete na dětství, jak jste se těšívali na bílé vánoce, na vůni vanilkových rohlíčků a na ozdobený stromeček, na tajemství kolem dárků a v té chviličce se zcela nevědomky pousmějete. A tehdy začínají Vánoce.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts