Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Kiss The Night!

Samotný obal zaujme fotografií, z rukou Kristýny Erbenovové, zobrazující kapelu uprostřed zámeckého prostředí, což vydává mírný nádech okázalosti a elegance, avšak vše je dotvořeno kontrastem zašlosti a disco koule. Ep disponuje šesti skladbami – čtyři naprosté novinky a dvě starší, které získaly nový kabátek.

Pod pokličkou alba se skrývá trochu temnější poezie. A to bez nadsázky. Texty protkané všemi možnými dozvuky lyriky a slov plných emocí a vztahů, prosáklé naléhavostí, nadějí, ale i zoufalstvím, lhostejností a pohrdáním. Jak z hudby, tak z textů, je patrné, že se kluci ve své tvorbě pořádně vyžívají a neskončí dokud ji nedoženou k dokonalosti. Ale nečekejte moc šťastných konců. Jak už jsem předeslala, jde spíše o hořkou pilulku a skladby často nekončí zrovna vesele. Nicméně uplakané kluky krčící se někde v rohu taky neočekávejte.

A Banquet-promo, autor: Kristýna Erbenová

A Banquet-promo, autor: Kristýna Erbenová

Ep otevírá poněkud hořký song „Gold Frames“, kde je autor i přes všechno přesvědčování a naléhání stále odmítán. Jízda pokračuje singlem „Dark Streets“, který vypráví o svazujících temných uličkách v něm samém, jež ho nutí být stále nejlepším, čemuž se on brání. Paradoxně dochází k tomu, že je to právě on, kdo sám sebe nutí být nejlepším. Následuje pomalejší skladba „Freeze To Caress“. Ta jakoby symbolizovala odklon od ponuré nálady prvních dvou. Střetává se v ní projasněnost a naděje, jejichž setkávání odplavuje všechnu temnotu a generuje světlé okamžiky. Střídá ji „First Light“. Song pojednávající už o vzniklém vztahu. Čiší z něj rozhodnost autora bojovat až do konce, ať to stojí, co to stojí. Další – „Siren’s Blare“ nasazuje korunu všem předešlým skladbám týkajících se vztahů. Píseň zazpívaná s jistou pohrdavostí v hlase vypráví o lásce z jiné strany. O rozhodnutí autora ukončit vztah, v kterém už nemá smysl dále pokračovat. Dívka autora však stále miluje, a proto ho hodlá zničit. Ale jeho rozhodnutí je už konečné. Album zdánlivě zakončuje „Emerald Eyes“ – skladba, jež je naprotým opakem „Siren’s Blare“, hovoří o lásce autora k dívce, která ho neustále odmítá, což jej ubíjí a děsí. Na samém konci se skrývá bonus v podobě remixu „Dark Streets“. Samozřejmě všechny texty jsou zakomponované do hudby podtrhnuté elektronikou a propracovaným aranžée. Je vidět, že skupina si s Epčkem opravdu vyhrála, co víc, dala je volně ke stažení na svém facebooku – www.facebook.com/abanquet.

Shrnutí se teď zdá být trochu obtížné, ale vyjádřila bych jej asi takto: Někdy máte pocit že se nad Vámi roztrhlo nebe se sychravým počasím, které najednou z ničeho nic odřízne prosluněný den. Avšak ne nadlouho, neboť jej za chvíli vystřídají hromy a blesky. Osobně hodnotím Ep velmi kladně. Zdá se mi, že přináší na českou scénu něco nového a posouvá ji zas o kousíček dál.

Album: A Banquet – Kiss The Night!
Skladby: Gold Frames, Dark Streets, Freeze To Caress, Firs Light, Siren’s Blare, Emerald Eyes

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook