Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...Loading...

Oriental Music City *Christmas Fair

 

Vánoce jsou u nás cítit skrze ovocné punče, medoviny a pečené kaštany, které lákají lidi na zasněžená a osvětlená náměstí. Ani v Japonsku, Koreji nebo Číně tomu není tak, byť bychom mezi evropskými tradicemi a těmi převážně z Ameriky převzatými rozdíly našli. A co si mladí i staří obyvatelé orientálního kontinentu pouští k slavnostní večeři i při cestování za posledními dárečky?

PRASKAJÍCÍ KAŠTANY U L’ARC~EN~CIEL

L’arc~en~ciel – Hurry Xmas (Japonsko)

V jádru rocková kapela z Japonska, která se nebojí experimentů, nabízí vánoční píseň v opravdu netradičním aranžmá…i obrazovém zpracování.

KARAMELOVÉ AFTER SCHOOL

After School – LOVE LOVE LOVE (Korea)

Sličné korejské zpěvačky a tanečnice ze skupiny After School nezapomínají na lásku ani o Vánocích. Pohodové video i píseň.

KLASIKA S EXILE

EXILE – Last Christmas (Japonsko)

Se čtrnáctičlennou skupinou, která se pyšní nablýskanými videoklipy, jsme se již setkali. Kluci si vzali do parády klasiku od Wham! a Japonci si ji nemohou vynachválit.

HORKÁ MEDOVINA OD BO(H)A

BoA – Meri Kuri (Japonsko/Korea)

Talentovaná pěnice z korejského poloostrova očarovala Japonsko i o Vánocích. Její balada Meri Kuri (v překladu Šťastné Vánoce) patří mezi nejoblíbenější.

DÁREČKY U K

K – First Christmas (Japonsko/Korea)

V době, kdy K sklízel jeden úspěch za druhý, složil jednu z nejhezčích moderních vánočních písniček.

POD ZLATÝM JMELÍM S LYN

LYn – Sarangui Nunbora (Korea)

Západním rhythm & blues ovlivněná zpěvačka LYn patří k nejtalentovanějším a nejoblíbenějším korejským umělkyním. Ani ona nezapomněla na kouzlo Vánoc.

POŘÁDNÝ SVAŘÁK OD B’Z NAKONEC

B’z – Itsuka No Merry Christmas (Japonsko)

A nakonec tvrďáci z rockového dua B’z, které se pyšní titulem nejprodávanější skupina Japonska, mají za sebou i klidnější song napsaný pro pořádnou vánoční atmosféru.