bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Půjdem spolu do Betléma? Ano!

Stěžejním materiálem aktuálního ročníku již tradiční výstavy v režii Bonsai servisu Praha  je sklo, jehož užití k výrobě jesliček Vám možná z počátku přijde trochu zvláštní, avšak po krátké chvíli si na něj zvyknete a roztomilé skleněné postavičky Vám učarují. Samozřejmě na Vás čekají i výtvory z dalších materiálů – dřeva, krajky, rybích šupin, perníku, kokosových ořechů, atd.

B.Kopalová-Skleněný betlém (Zdroj: www.vanocnivystava.cz)

B.Kopalová-Skleněný betlém (Zdroj: www.vanocnivystava.cz)

Abych Vás ještě více nalákala, prozradím pár zajímavůstek, které můžete na výstavě spatřit na vlastní oči. Představí se Vám například „kuličkopád“, jehož otcem je sám pořadatel, pan Blahoslav Lukavec. Zařízení je vytvořeno ze dřeva a plechovek od ananasu a padající skleněné kuličky navozují uklidňující zvuk deště. Za zmínku stojí jistě i perníkový kolotoč, jenž co hodinu mění svůj směr otáčení, a nejenže krásně vypadá, ale i voní. A dopátráte se i toho, čemu se věnují čerti, když zrovna nechodí od domu k domu s Mikulášem a Andělem.

Pro ty zvídavější z Vás jsou připravena i setkání se samotnými řemeslníky, kteří Vám jistě rádi vypoví příběhy svých výtvorů od prvotního nápadu, přes realizaci až po finální podobu. Uvidíte výrobu perníkových koulí určených k ozdobení stromečku; dřevěných růžiček, z nichž se dá na objednávku „uvázat“ i svatební kytice, která Vám zaručeně vydrží po celou dobu trvání manželství i (nedej Bože) po jeho skončení, tedy pokud ji nenabídnete jako svačinku červotočům nebo podobným potvůrkám; postaviček či hvězdiček z korálků a spousty dalších věcí.  Váš sluch potěší živá hudební produkce. 

J. Hlaváček-Darovník z betlémy (Zdroj: www.vanocnivystava.cz)

J. Hlaváček-Darovník z betlémy (Zdroj: www.vanocnivystava.cz)

Letošní ročník rozhodně za těmi předešlými nezaostává, alespoň co do množství instalovaných dekorací a realizovaných nápadů, jen s návštěvností je to, podle slov pořadatele výstavy pana Lukavce, slabší. Ale tu můžete vylepšit právě Vy. A pokud se Vám projekt zalíbí, nezapomeňte se o něm zmínit svým známým.

Jako osobní bonus si z výstavy možná odnesete i pár užitečných nápadů jak vylepšit vlastní domácnost a navodit v ní pohodovou vánoční atmosféru.

A pak už stačí jen čekat na Ježíška!

P.S.: Nezapomeňte ochutnat výbornou teplou medovinku. (pozn. autorky)

Podzemní prostory Betlémské kaple, ČVUT, Betlémské náměstí 4, Praha 1, ve dnech 27. 11. 2010 – 3. 1. 2011.

Otevřeno denně od 9:oo – 18:oo, 24. 12. a 31. 12. 2010 od 9:oo do 14:oo, 25. 12. 2010 a 1. 1. 2011 od 13:oo do 18:oo

Více informací o letošním ročníku i o těch uplynulých se dozvíte na www.vanocnivystava.cz.

Katka Bartošová

Studentka cestovního ruchu na VŠE v Praze. Vyznačuje se velkou upovídaností a úsměvem. Miluje sport - tančí, plave, hraje fotbal, basket, jezdí na in-linech. Zajímá se o kulturu. Ráda poznává nové lidi a místa.

More Posts