bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Divadlo bude všude!

Festival se zaměřuje na tzv. nové divadlo, které je založené na vizuálním a tělesném projevu, zatímco běžná jazyková promluva ustupuje do pozadí a ztrácí svou výsadní pozici. Často se ve spojení s novým divadlem mluví o divadle experimentálním, pohybovém, tanečním, nebo vizuálním.

Pořadatelem festivalu Malá inventura je o. s. Nová síť, která už několik let podporuje umělecké a kulturní projekty. Nová síť se podílí i na festivalu Velká inventura – přehlídky nového divadla, která probíhá v různých městech republiky.

Malá inventura, autor: Srdjan Stanojevič

Malá inventura, autor: Srdjan Stanojevič

Každé z divadel podílející se na festivalu vybírá podle svého uvážení své dvě loňské inscenace, které v rámci festivalu představí. Například divadlo Archa uvede svůj jedinečný projekt Zde jsem člověkem, režírovaný Jiřím Havelkou a vzniklý ve spolupráci s britskou kabaretně-punkovou kapelou The Tiger Lillies.

Do NoDu se můžete zajít podívat na dnes již dobře známou a velmi ceněnou variaci na Cervantesova Dona Quijota, v Alfredovi ve dvoře potom na tak trochu jiné představení o lásce, Casablanca Therapy, od slovinského režiséra Bojana Jablanovce.

Za zmínku stojí určtě také premiéra představení Brut francouzského choreografa F. Ramalingoma v provedení tanečního uskupení NANOHACH.

Mimo scény divadel nabídne festival i bohatý doprovodný program v podobě workshopů a prezentací.

Celkově tento pětidenní festival nabízí skvělou možnost seznámit se s ne úplně klasickou divadelní tvorbou. Nenechte si tuto kulturní nabídku ujít! Podrobnější informace o programu naleznete na www.malainventura.cz