Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Slavte se svatým Patrikem

Pokud se vám tato kultura líbí, máte rádi irské melodie a neopovrhnete irským jídlem, máte možnost všechny tyto své radosti prožít na vlastní kůži. Nebojte, není třeba nikam daleko cestovat, stačí zavítat na severovýchod České republiky. V Ostravě se totiž bude konat další ročník Irish Cultural Festival, který začíná už ve čtvrtek 24. 3. 2011. Irské pochutiny si ale můžete vychutnávat o několik dní dříve. Tradiční oběd a večeře bude k mání od pondělí do pátku v hotelu Brioni v restauraci Nová Ostrava.

Irish Cultural Festival 2011

Samotný festival bude zahájen v Bernie’s Irish Pub na Stodolní ulici. Na tuto akci je vstup zdarma, stejně tak jako na Velký koncert, který se uskuteční v pátek v Bonver Aréně. Hlavními hosty letošních irských oslav jsou skupiny Shannon, zahraniční ‘The Heatbeats’ a The Kilkennys, známí především svými tradičními irskými baladami. Největší pozornost však bude beze sporu upřena na krále irského speed folku, německou kapelu Fiddler’s Green. Tato šestičlenná parta má za sebou téměř 1500 koncertů a pro mnohé posluchače bude opravdovou lahůdkou. Kombinace přetvořené irské hudby a jejich vlastních skladeb potěší každého nadšence folk rocku.

Mimo hudební části se můžete těšit také na ukázku irského stepu a tance v podání ostravského tanečního sdružení Galtish, a v rámci celého festivalu i na slavnostní ples v Clarion Congress Hotel Ostrava.

Irish Cultural Festival má opravdu bohatý program a je jen na vás, jestli se necháte unést jeho rytmem.