bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Léto s filmy – FanFest 2011

V rámci Festivalu fantazie proběhne 7. – 9. 7. 2011 filmový festival FanFest. Téma FanFestu 2011 zní: Filmové adaptace. Těšit se můžete na zajímavé přednášky, besedy s hosty, promítání filmů, workshopy i filmařskou soutěž.

Přednášky budou například o adaptacích literárních děl Stephena Kinga, Neila Gaimana, Terryho Prattcheta a dalších. Jaká je literární předloha a jak ji uchopili režiséři se dozvíte také například o slavných Letopisech Narnie či Nekonečném příběhu. Adaptace letošnímu FanFestu zkrátka vládnou, proto se můžete těšit i na nejrůznější hitparády komiksových, literárních a divadelních adaptací. Jak je ve filmu pojata umělá inteligence, kde se vzal námět pro sci-fi komedii Muži v černém, jaké okultní symboly se objevují v legendárním expresionistickém snímku Upír Nosferatu a jak vypadá zlo na filmovém plátně? To a mnoho dalšího naleznete v programu přednášek.

Festival fantazie se koná 30. 6. – 10. 7. 2011 v Chotěboři. Jedná se o největší setkání fanoušků fantastiky, sci- fi a her v České republice. Více informací najdete na stránkách festivalu.

Program bude také zaměřen na osobnost irského herce a režiséra Kennetha Branagha. Dojde na seznámení s jeho nejnovějším filmem Thor, jež je adaptací stejnojmenného komiksu, i se slavnými adaptacemi Shakespearových her.

Dále vás čekají besedy se zajímavými hosty a také workshopy, například o tvorbě profesionálních titulků.

Více informací o FanFestu se dozvíte na www.fanfest.cz.

TZ