Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Hello, Dolly! How are you?

 

Dolly Leviová je žena tisíce profesí, takový Brouk Pytlík či Jára Cimrman v sukni. Umí a s přehledem dělá naprosto všechno, a to i to, co neovládá. Je odbornicí na slovo vzatou v jakémkoli oboru, na který si vzpomenete. Živí se však především dohazováním nevěst bohatým zaneprázdněným mužům, jež nechtějí ztrácet čas jejich hledáním. Jenže už ji to zmáhá a chtěla by se usadit. Ale jak na to?

Sebevědomá Dolly Leviová (I.Chýlková) (Zdroj: www.hellodolly.cz)

Sebevědomá Dolly Leviová (I.Chýlková) (Zdroj: www.hellodolly.cz)

Žádný problém. Dolly vymyslí plán, vskutku brilantní, jehož středobodem bude ona sama. Rozhodne se, že milionář Horác Vandergelder ji požádá o ruku. A ona mu prokáže takovou laskavost, že odpoví ano. Ale věc má háček, neb Dolly je vdovou a nechce zradit svého bývalého muže. Trpělivě tedy čeká, zda jí sešle znamení souhlasu k sňatku. Dočká se osamělá žena pohádkového konce svého příběhu?

V hlavní roli exceluje Ivana Chýlková, jež zaujme nejen svým zpěvem, ale i celkovým podáním živelné americké pletichářky. Na jevišti jí to zkrátka sluší. Nicméně i přes její um si myslím, že největší senzací večera bylo vystoupení paní Yvonne Přenosilové jako Ernestiny Zámožné, potenciální partnerky milionáře Horáce Vandergeldera, která před nedávnem oslavila čtyřiašedesáté narozeniny. Ve svých letech a navlečena do lesklých nevkusných šatů, v nichž připomíná jednomu šatnářku, druhému paní od záchodků, podává okouzlující výkon. V dalších rolích můžete vidět např. Kryštofa Hádka, Simonu Babčákovou, Jana Medunu či Mojmíra Maděriče.

Záběr z představení (Zdroj: www.hellodolly.cz)

Záběr z představení (Zdroj: www.hellodolly.cz)

Muzikál láká mimo jiné i na živou hudbu. Oproti ostatním scénám zde orchestr není schovaný před zraky diváků, ba naopak, je mu, stejně tak jako dirigentovi, vyhrazeno vlastní místo na jevišti. Originální a vtipné řešení. A pan dirigent se dokonce místy stává aktivní součástí hry.

Dolly Leviová Vás vybraně uvítá, v její společnosti se budete celý večer příjemně bavit a po opuštění divadelních prostor se Vám po ní bude stýskat.

Více informací o představení naleznete na oficiálních stránkách – www.hellodolly.cz

Katka Bartošová

Studentka cestovního ruchu na VŠE v Praze. Vyznačuje se velkou upovídaností a úsměvem. Miluje sport - tančí, plave, hraje fotbal, basket, jezdí na in-linech. Zajímá se o kulturu. Ráda poznává nové lidi a místa.

More Posts