Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Transformers 3 na DVD

Hlavní hrdina Sam (Shia LaBeouf), který už dvakrát zachránil lidstvo spolu s Autoboty (roboti bojující na straně lidstva), hledá práci, ale nikde ho nechtějí vzít. Pomůže mu jeho nová sexy partnerka Carly (modelka Rosie Huntington – Whiteley), která nahradila Megan Fox z předchozích dvou dílů. Carly ale netuší, že  její spiklenecký šéf (Patrick Dempsey) ví víc, než kdokoli jiný, a tak se Sam dostane do potíží s Deceptikony (roboti, kteří si chtějí lidstvo podmanit a poté jej vyhubit) potřetí.

Transformers 3

Optimus z řad Autobotů si z odvrácené strany Měsíce, kde ztroskotala jejich loď, přiveze Sentinela Prima s pěti pylony, které chybí Deceptikonům k sestrojení ničivé sítě. Netuší však, že se Sentinel přidal k Megatronovi (Deceptikon), jež plánuje zničit lidstvo a ovládnout Zemi. Při objevení této zrady přijde o „život“ Ironhide.

Ve filmu je velmi, ale velmi efektně zničeno téměř vše, co přijde do cesty – auta, budovy, mosty. Sam pobíhá po zničeném městě ve snaze zachránit se svými přáteli Carly a celý svět. Při tomto mu vhodně pomáhá i armáda. Parta Autobotů v čele s Bumblebeem se však dostane do zajetí a čeká je poprava. Carly si nezlomí podpatek a chytře „rozdělí dům ve dví“. Jak? A jaké jsou následky a výsledky? Zajímavý konec trilogie uvidíte ve filmu Transformers 3.

Režisérem není nikdo jiný než oslavovaný Michael Bay. V hereckém obsazení se kromě známých tváří nově objeví očekávaný John Malkovich (na tohoto herce však žádná převratná role), Frances McDormand, Ken Jeong nebo „chirurg“ Patrick Dempsey.

Hudbou opět skvěle podtrhl Steve Jablonsky. Musím Steva pochválit, protože jeho soundtracky k Transformerům jsou prostě báječné, energické, jde z nich cítit akce v momentu, kdy se něco děje, jsou plné emocí.

Osobní názor: ze začátku nic moc, pak se to rozjede a následuje superní akce za akcí, které jsou opravdu líbivé a skvěle provedené. Některé scény jsou však nudné a nejraději bych je vystřihla. Délka filmu vás unaví, pokud v sobě nemáte kávu. Celkový dojem z filmu: „super, ale ta délka…“

Navíc musím upozornit na fakt, že film v době, kdy měl premiéru v kinech, měl na CSFD hodnocení přes 80%. Dnes je to pouhých 67%, což ho řadí do „modré zóny“. Názory jsou rozporuplné. Některým se film líbil a říkají, že to je ten pravý Bay, jiní říkají, že je to naprostý propadák a Bay to musel dotočit, protože to bylo ve smlouvě. Takže koukněte a zhodnoťte sami.