Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Japonsko ve fotografii

V pondělí 27. 2. se v Leica Gallery Prague uskuteční beseda o japonské dokumentární fotografii, v jejímž rámci se můžete seznámit s dokumentární fotografií od 60. let do současnosti a s fotografickými cykly „Životní styl Japonska“ (autor Daniel Šperl) a „Praha–Tokio“ (autorka Yoshimi Yokoyama), které vám Zemi vycházejícího slunce přiblíží právě očima těchto dvou autorů.

Japonsko ve fotografii, autor: Daniel Šperl

Beseda je pořádána bez výběru vstupného. Více informací můžete najít na www.lgp.cz.

Daniel Šperl se narodil 12. dubna 1966 v Táboře. V letech 1986 až 1990 vystudoval fotografii na Institutu výtvarné fotografie Svazu českých fotografů. Od roku 1991 začal studovat nejdříve mimořádně a po dvou letech řádně fotografii na katedře fotografie pražské FAMU. Během těchto let strávil část studia ve Francii a v Japonsku, kam odjel na pozvání Japonské fotografické asociace. Magisterské studium FAMU dokončil v roce 1999 a pokračoval v postgraduálním studiu na téže škole. Pracuje jako kameraman, žije v Praze.

Yoshimi Yokoyama se narodila 24. června 1975 v Kagoshimě v Japonsku. Studovala na Waseda univerzitě anglickou literaturu. Po zkušenosti asistantky, od roku 1998 pracovala jako fotografka v Tokiu pro módní časopisy. V roce 2005 přiletěla do Prahy, a začala studovat fotografii na Katedře fotografie pražské FAMU. Od roku 2006 studovala fotografii na Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Žije v Praze.

TZ