Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Stellar Corpses aneb hudební záhrobí představuje nové hvězdy

Abych řekla pravdu, tak by mi zmínky o této partičce zřejmě unikly, nebýt jednoho pána, a sice Argyla Goolsbyho z Blitzkid, který si je dal na svou FB zeď pod názvem „Tohle sakra musíte slyšet!“. Tak jsem tedy poslechla a pustila si videoklip s názvem „Vampire Kiss“. Překvapení bylo opravdu milé. Vlastně hodně milé.

Nuže, kdo jsou tito lidé vlastně zač? Jsou mladí, jsou v černém, vypadají jako mrtvoly a říkají si Stellar Corpses. Tato morbidní skupinka ze Santa Cruz se sešla údajně už na střední a od té doby se spolu paktují. Co je spojovalo byl v první řadě hudební vkus, a tak neuběhla dlouhá doba a zrodila se nová kapela. I když začátky nebyly zrovna růžové.

Stellar Corpses - zdroj oficiální facebook kapely

Zpěvák dokonce skončil několikrát za mřížemi. Poté ho nejspíše osvítilo, protože se ze dne na den rozhodl jít na nějaké to vyšší učení. A co čert nechtěl, ono se mu to opravdu podařilo a zanedlouho se z Dustyho stal bakalář psychologie. Nebudu tu popisovat celou historii, i když by možná byla zajímavá. Stručně řečeno mají za sebou spoustu propitých nocí, nějaké excesy s drogami a poněkud divočejší večírky. Ale důležité je to, že za tu dobu stihli zanechat jedno EP s názvem „Respect the Dead“ a nedávno spatřilo světlo světa oficiální album „Dead Stars Drive-In“.

Nová deska je oproti předchozímu počinu posun o pěkný kus dál, což jde slyšet hlavně na zvuku a vlastně její celkové „promakanosti“. A aby taky ne, vždyť se na albu podílel Joe McGrath, který produkoval kapely jako AFI, Tiger Army a další. CD se taktéž hemží samými známými osobnostmi této scény. Příklad za všechny je asi Michale Graves, coby bývalý zpěvák Misfits, jehož hlas můžeme slyšet u hitů této horror punkové legendy jako „Scream“, „Dig Up Her Bones“, „American Psycho“, „Helena“ a dalších. Jako další se na albu mihli i pánové z už zmiňovaných AFI. No nebudu to dále prodlužovat. Těm, kteří holdují stylům horror punk či psychobilly a tuto partičku ještě neslyšeli, vřele doporučuju. A těm ostatním to doporučím už jen s čisté zvědavosti.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook