Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Tak co Pete, kdy přijedeš?

Nalijme si čistého vína. Peter Doherty je písničkář, který neumí bůhvíjak skvěle zpívat. To ale vůbec nebránilo tomu, aby se dostal na první příčky britských žebříčků. Jak je to sakra možné? Co je na tomto obyčejném písničkáři tak neobyčejného?

Humbuk okolo jeho osoby začal na konci 90. let, kdy se zrodila partička The Libertines. Dohertyho jsme tak mohli vidět po boku Carla Barâta. Slibné bylo i to, že si kluky vzal produkčně do parády Mick Jones, člen bývalé kapely The Clash. Jak to dopadlo? Za příznivého větru kritiky stoupali The Libertines stále výše a výše dokud je neutnuly Petovy drogové excesy. Problémy s drogami byly tak vážné, že musel kapelu opustit. Lépe řečeno, byl donucen ji opustit.

Zdroj - oficiální myspace interpreta

Po odchodu stihl pár šlamastik, dokonce proběhlo i nějaké to vloupání do Carlova bytu a neustále zadržování za drogy. Doherty se jednoduše stal celebritou číslo jedna, která momentálně bydlí na předních stranách bulváru. V té době přišla na svět i kapela Babyshambles. Ta se rodila už za poslední rok umírání The Libertines. Role produkčního tatínka se opět hrdě chopil Mick Jones, avšak oproti předchozí kapele kritika těmto floutkům moc nepřála a Baybshambles se, více než hudbou, proslavili neustálými lapáliemi zpěváka. To si pak asi angličtí kritici museli trhat vlasy, když se i přes jejich nepřízeň dostávali na chvályhodná místa britské hitparády.

Peter Doherty je jednoduše zajímavý člověk. Kluk, který perfektně studoval, má rád prokleté básníky, čte filozofii a spisovatele jako O. Wilde, G. Orwell či A. Camus, píše, maluje a má neustále problémy s drogami. Tedy docela rozporuplná figurka britské hudby, která se přes divoké hudební mládí nakonec přenesla ke klidnější, ale jen hudební, sólové dráze. Už od dob The Libertines sudičky v podobě kritiků Petovi předvídaly pozici slibného, někdy dokonce až geniálního textaře. Deskou „Grace/Wastelands“, tedy jeho prvním sólovým počinem, potvrdil, že sudičky měly pravdu. Album je plné balad, básnických textů a melancholické atmosféry – jedním slovem Pete! Oproti předchozím kouskům s The Libertines a Babyshambles je daleko vyzrálejší a zároveň klidnější.

Co dodat? Snad jen doufejme, že se festivalu nestane to, co se stalo už několika před ním. A sice, že buď Pete jednoduše nedorazí, nebo jej v horším případě zavřou na letišti za přepravování drog. A to není sranda! To se už několikrát stalo! Ovšem jestli vše bude, jak má, tak se můžeme opravdu těšit.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook