Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Hudebně-hororová mánie pokračuje, Ostravě se představí Rezurex!

 

Prvně jsem si říkala, jestli to náhodou nebude nějaká mýlka, ale pak jsem projela snad všechny profily této prapodivné formace a ono je to opravdu pravda! 26. března budou Rezurex hrát v ostravském klubu Barrák! Proč dělám takový honosný úvod? Z jediného důvodu. Tato kapela patří mezi špičky stylu psychobilly a o to tady jde.

Rezurex - zdroj oficiální myspace kapely

Takže, kdo že to má vlastně přijet? Co si budeme povídat… Jako všichni psychobilly týpci se i tito ať už účesově či hudebně vymykají standardům přírody. Rezurex, původem z Los Angeles, si tak nelibují v béčkových a céčkových hororech, jak můžeme vidět u kapel podobného ražení typu Wednesday 13 a spol. Tito lidé spíše vypadají jako vzkříšení starého dobrého Rozze Williamse smíchaného s něčím, co bychom asi nazvali „psychobilly stylem“. Tímto a vlastně dalšími příměsemi stvořili svůj vlastní osobitý styl, kterým uchvacují příchozí, což podporují i kostýmy, make-up a všechno, co se k tomu váže, navíc dokonale prodchnuté temnými melodiemi a texty volajícími po záhrobní romantice.

Za sebou mají tito romantici už celkem tři alba. První Beyond the Grave na sebe strhlo pozornost všech přívrženců žánrů psychobilly a jemu podobných. Přece jen se kluci hlásí ke kořenům jako byli The Damned, The Cramps, Elvis Presley a další. Nicméně druhá deska Psycho Radio se vryla nesmazatelně mezi srdcovky příznivců. Svůj už tak osobitý styl dopilovali a songy jako „Psycho Radio“ či „Vampira Calling“, na počest Maily Nurmi, známé spíše pod jménem „Vampira“, jež v roce 2008 zemřela, se vepsaly do historie tohoto žánru. Nejnovější počin, který vyšel v roce 2011, nese název Dance of the Dead a vysokou laťku neztratil ani na chvíli. Co více, zpěvák se dokonce zúčastnil několika nezávislých filmů.

Rezurex se ukáží, jak už bylo zmíněno, 26. března v ostravském klubu Barrák. Vstupné je prozatím na částce 150 Kč. Podpořit by je měli opavští Čemu Nerozumíš, kteří nám to všem pořádně vysvětlí.

 

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook