Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Kostlivci Rezurex postrašili i Ostravu

Koncert započala opavská partička Čemu nerozumíš. Na ty jsem už několikrát zabloudila a i tentokrát nezklamali. Co více, zdají se mi lepší a lepší. Takže úvod se povedl na jedničku. Ale přece jen všichni netrpělivě vyhlíželi hlavní hvězdu večera – Rezurex.

Foto Lucie Kravěcová

Tato skupina z doupěte Los Angeleského záhrobí měla v Ostravě svou premiéru a chopila se jí s grácií. I přes nevelký počet příchozích, což u psychobilly a horror punkových kapel není v Ostravě žádná novinka, jeli od začátku až do konce. Primární pozornost dostaly songy zvláště z jejich nejnovějšího počinu Dance of the Dead. Tak jsme mohli slyšet v podání hlasu Daniela DeLeona skladby jako „Vampire Kiss“, „Dance of the Dead“ a další.

Ovšem nezanevřelo se i na věci dávno minulé. Byl by hřích, kdyby se klubem nerozlehly zvuky „Psycho Radio“, songu ze stejnojmenného alba. Bohužel zbytku desky už kapela moc pozornosti nevěnovala, a to i přes opakované volání fanoušků po přídavku v podobě „Tonight“ či „Vampira Calling“. Ale co naděláme, Rezurex mají svůj playlist pevně daný a jak se zdá výjimky nejsou jejich denním chlebem. Ale bylo slíbeno, že prý „příště“. Teď jen, aby nějaké to „příště“ bylo.

Ale i přes toto menší mínus musím říct, že jsme veskrze dostali, pro co jsme přišli. Na pódium vyšlo pár podivných individuí oděných do černé v čele s modrovlasým kostlivcem. Chopili se mikrofonu, kytar a kontrabasu a co vám mám povídat… ty texty, tak nějak podivně romantické. A ta hudba, potemnělá s příměsí kontrabasu. To je právě ta věc, která dělá Rezurex tím, kým jsou.

 

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook