Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Rozloučení s Amadeem

 

Příběh mladého a sebevědomého skladatele Mozarta, který dostal svou genialitu do vínku snad přímo od Boha, zná především díky filmu Miloše Formana, jenž byl oceněný hned osmi Oscary, snad každý.

Amadeus, zdroj: ndm.cz

Můžeme říci, že je vždy trochu riskantní uvádět divadelní hru, která je v dnešní době slavnější spíše jako film. Tento risk se však Národnímu divadlu moravskoslezskému vyplatil. O tom svědčí kritické, ale také divácké přijetí této inscenace.

Režijního nastudování se ujal Pavel Šimák (šéf činohry NDM), choreografie Igor Vejsada (šéf baletu NDM) a scénu vytvořil Jaroslav Čermák.

I přes velice dobré výkony herců ve vedlejších rolích, například Andrey Mohylové, která ztvárnila roli Konstance Weberové a za svůj výkon byla oceněna na festivalu Ost-ra-var 2011 druhým místem za ženský herecký výkon, patřil Amadeus zcela jednoznačně dvěma mužům.

Role Amadea se bravurně zhostil Igor Orozovič. Po Oidipovi to pro něj byla v Národním divadle moravskoslezském druhá velká herecká příležitost. Za svůj výkon v Amadeovi získal první místo na festivalu Ost-ra-var 2011 za mužský herecký výkon. V roli dvorního kapelníka Antonia Salieriho můžeme vidět známou ikonu ostravské činohry Jana Fišara.

18. a 28. 4. 2012 v 18.30 v Divadle Antonína Dvořáka máte poslední příležitost, kdy můžete tuto vydařenou inscenaci zhlédnout.