bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

The Tap Tap proti rasismu

První jarní den je zároveň mezinárodním dnem proti rasismu. K této příležitosti se v Lucerna Music Baru sejde několik hudebníků a představí originální aranže známých i nových písní. Večer budou moderovat Ester Kočičková a Láďa Angelovič z The Tap Tap. Spolu s kapelou zazpívá Ester svou „Árijskou lidovou“ s chytlavým refrénem „Ještěže nám blondýnám vždycky nalejou“. Poprvé si The Tap Tap zahrají song od kapely „Láska vole“ s názvem „Kdybych byla mrcha“. Song je „archetypickým“ povzdechem všech žen, které trpí nepochopením ze strany mužů. K této písničce vznikla zhudebněná reakce nepochopených mužů, kterou zazpívá Jarda Svoboda ze skupiny Traband spolu s frontmanem Tap Tapu Jiřím Holzmannem. Píseň se jmenuje „Kdybych já byl xindl“ a jejím autorem je Xidl X.

Jarda Svoboda si s Tap Tapem zazpívá i vlastní hit „Černej pasažér“, který svým názvem výborně ladí k tématu večera. Zazní také populární „Známka punku“ nejen pro punkovou menšinu obyvatelstva. S tématem rasismu a černobílým vnímáním světa si báječně pohrál král popu Michael Jackson ve svém slavném hitu „Black or White“. Na koncertě jej uslyšíte v originální aranži, za doprovodu Tap Tapu zazpívá Tonya Graves.

„Hrdí bychom měli být na to, co sami za sebe v životě dokážeme, ne na to, jací jsme se narodili. Nejmenší menšina je nakonec vždycky jednotlivec. Proto bychom zpochybňování, nebo upřednostňování práv jakékoli skupiny obyvatel měli brát velmi osobně a využít každé možnosti vyjádřit svůj názor,“ vysvětluje kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

Vstupné na koncert: 150,- Kč.

V ceně je volný vstup na předpremiéry filmu Poslední let Petra Ginze, které se uskuteční rovněž 21.3. od 15.00 a od 17.00 v kině Lucerna.

Více informací najdete na webu: www.thetaptap.cz

TZ