Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Volte Ferdu!

 

Už je to tak. Ferda Mravenec letos oslaví 85. výročí svého prvního uveřejnění v kresleném seriálu. Na oslavě nebude chybět jeho věrný souputník brouk Pytlík, půvabná slečna Beruška, ani méně známé postavičky jako čmelák Aninka nebo kuře Napipi.

V rámci výstavy si budeme moci prohlédnout všechny knihy Ondřeje Sekory, které nás provázely dětstvím, včetně proslulého Ferdova slabikáře (…mimochodem i on letos oslaví výročí. Věřili byste, že od jeho prvního vydání uplynulo už 73 let!?). Najít zde můžeme i původní vydání knih z  30. let, kresby, loutky a dokonce i kulisy z představení pražského divadla Zvoneček. Připraveno bude i minikino s filmy natočenými na základě Ferdových příběhů. Rodiny s dětmi pak jistě potěší koutek věnovaný dětské fantazii. Kromě pastelek všech barev a nejrůznějších her, čeká na děti i prohlídka Ferdova domečku.

Návštěvníci si také budou moci prohlédnout velkoformátové fotografie Veroniky Souralové, zachycující skutečný život v mraveništi a jeho okolí. Nečekaným překvapením jsou školní pomůcky k vysvětlení vývoje hmyzu a zejména pak skuteční zástupci oslavence – živí mravenečkové.

Máte-li volné odpoledne nebo hledáte tip na nedělní výlet, zvolte Ferdu. Atmosféra výstavy ve vás vyvolá příjemné vzpomínky, naučíte se něco nového o našem statečném chovateli mšic (tedy mravenci obecném) a rozhodně se i pobavíte. Slavnostní vernisáž proběhne 29. března v 17 hodin. Samotnou výstavu můžete navštívit ve Velké výstavní síni Středočeského muzea v Roztokách u Prahy od 30. března do 23. září 2012. Ve dnech 3. a 12. dubna navíc proběhnou komentované prohlídky pro veřejnost.

Více informací můžete najít na www.muzeum-roztoky.cz.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts