Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Čekají nás další přívaly jazzové muziky

Dalším, kdo navštíví severomoravskou metropoli, je saxofonista Ernie Watts s jeho třemi hudebními partnery. Ostravským divákům zahrají hned ze startu května. Wattson má na svém seznamu již mnoho hudebních počinů. Je možné jmenovat třeba jednu z jeho současných aktivit, kterou je projekt s vokalistou Kurtem Ellingem a smyčcovým kvartetem na počest Johna Coltrana a Johnyho Hartmana. Tento projekt pojmenovaný „Deciated To You“ přinesl Ellingovi cenu Grammy za nejlepší jazzové pěvecké album. Typické jsou také Wattsonovy dlouhé tour. Na jaře a na podzim vystupuje v Evropě a zbytek roku v Asii nebo v Americe. V Ostravě se předvede s pianistou Christofem Saengerem, baskytaristou Rudi Engelem a s bubeníkem Heinrichem Koebberlingem. Stejně jako předchozí dvě formace, také tento kvartet vystoupí v rámci pražského jazzového festivalu.

Další, kdo se zúčastní jarní části jazzového maratonu, je Scott Henderson Trio. Hudební odkaz kytaristy Scotta Hendersona je zvěčněn díky působení ve formaci Tribal Tech a také účinkováním po boku zvučných jmen jazzové hudby jako například Joe Zawinul. Trio předvede kombinaci bluesu, rocku, funku a jazzu.

Celý festival zakončí poměrně nový projekt The Trio Of OZ. V něm působí Omar Hakin, který pracoval s umělci jako například Bobby McFerrinem, Johnem Scofieldem, Michaelem Jacksonem, Stingem, Madonou a s mnoha dalšími. Na projektu se podílí také žena, která je jedinou zástupkyní něžného pohlaví vystupující v rámci jarní části jazzového festivalu, Rachel Z. Celé své turné skupina zahájila na SARATOGA JAZZ FESTIVAL.

Po takovém výčtu kvalitních interpretů nelze jinak, než se začít těšit na další tři kvalitní jazzové noci, které nám budou servírovány v průběhu následujících dvou měsíců.

Program druhé poloviny Jazz Nights:

2. 5. 2012 – Ernie Watts Quartet
22. 5. 2012 – Scott Henderson Trio
2. 6. 2012 – The Trio of OZ