Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Jan Fišar byl oceněn Křišťálovou růží

 

Poděbradské dny poezie jsou jediným československým festivalem věnovaným přednesu poezie a prózy. Tento festival probíhal od 18. do 22. dubna 2012 v areálu poděbradského zámku. Hlavními pořadateli bylo sdružení SLOVO a HLAS, město Poděbrady a jeho Městské kulturní centrum. Festival se konal pod osobní záštitou ministryně kultury České republiky Aleny Hanákové a ministra kultury Slovenské republiky Daniela Krajcera.

V recitačních soutěžích se zde utkali jak mladí profesionálové, tak i studenti hereckých škol, kteří zde představili i některá svá školní představení a klasické pohádky. Po třiadvaceti letech se na festival se speciálním recitálem vrátil i legendární Jaromír Nohavica. Dále se festivalu zúčastnili například Martin Hilský, Otakar Brousek, Táňa Fischerová, Miloš Hlavica, Taťjana Medvecká a mnoho dalších.

Slavnostní předání Křišťálových růží proběhlo v sobotu podvečer. Na letošním výročním festivalu byli oceněni: Jiří Lábus, Jan Fišar a Jana Oľhová. Křišťálové růže byly předány z rukou starosty Poděbrad Ladislava Langra a Marty Hrachovinové.

Jan Fišar, v současné době člen činoherního souboru NDM, se narodil v Praze. Zde několik let žil a vystudoval DAMU. Své první angažmá nastoupil ve Východočeském divadle v Pardubicích. V roce 1982 přichází do Ostravy a ostravskému divadlu zůstal věrný dodnes. K jeho největší lásce patří právě poezie a umělecký přednes. Na velice významných a prestižních Poděbradských dnech poezie byl Jan Fišar oceněn již třikrát.