Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Jazzová pouť s Carlou Bley rozvlní Přerov

 

Jazzová pouť – Přerov

Carla Bley, tvář free jazzu 60. let, se angažovala při založení Cechu jazzových skladatelů (Jazz Composers‘ Guild) a iniciovala vznik vydavatelství JCOA, do jehož katalogu přispěla řadou titulů včetně svého osudového alba jazzové opery Escalator over the hill. Její skladby upoutávají pozornost už svými neobvyklými názvy jako např. Dívka, která plakala šampaňské, Mezek ve špatné tónině, Reakční tango, Masožravá květina apod. Šestasedmdesátiletá skladatelka, pianistka a umělecká vedoucí různých big bandů vydala pod svým jménem zhruba dvě desítky alb. Jejími spoluhráči budou v přerovském Městském domě britský saxofonista Andy Sheppard a baskytarista Steve Swallow

„Je více než potěšující zprávou, že se pro vystoupení podařilo získat takovou osobnost, jako je Carla Bley společně s jejími muzikanty. Vystoupení této přední světové jazzmanky je pro náš festival nejen velkou ctí, ale další velkou premiérou,“ komentuje výkonný ředitel festivalu Rudolf Neuls.

Večerem jako již tradičně provede jeho dramaturg Aleš Benda a v první polovině koncertu vystoupí i domácí elita jako Dan Bárta a trio Roberta Balzara. Tito umělci vydali v roce 2010 společné akustické album „Theyories“, na kterém najdeme známé hudební perly jako Beating Around the Bush (AC/DC) nebo Spirits in the Material World (The Police).

Další informace najdete na www.csjf.cz.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts