Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Masters of Rock: Jubilejní nářez

Tonight we’re all free, see what it means
heal all your mind from all inner fears.
Let’s rock through the night white stars are here
none can change us, none can change me.

Tak zní text písničky Masters of Rock naší domácí skupiny Salamandra, která rovněž na festivalu vystoupí se svými speed-metalovými songy. Masters of Rock slibují nezapomenutelný zážitek, který tvoří nabitý program a skvěle připravené zázemí, kterého mohou návštěvníci po celou dobu konání festivalu využívat.

Exodus: zdroj oficiální facebook kapely

To nejdůležitější na každém festivalu je však nabídka kapel. I tentokrát se můžeme těšit na známé tváře ze všech světových stran a také nové kapely, pro které bude desátý ročník Masters of Rock první (a zajisté ne poslední) návštěvou Vizovic.

Z domácích kapel se kromě již zmíněné Salamandry dočkáme například skupiny Arakain, která dorazí po roční pauze, kapely Citron s dlouhou tradicí, či punk-rockové kapely Visací zámek. Nebude chybět ani ZakázanÝ ovoce, Vitacit, Doga či Legendy se vrací.

Opět přijede také velice oblíbená skupina našich sousedů a nedá se pochybovat o tom, že vystoupení slovenské kapely Horkýže slíže sklidí pozitivní ohlas.

A jaké kapely můžeme tedy očekávat ze zahraničí? Až z USA poprvé na festival dorazí významní představitelé power metalu – Kamelot a uvidíme, jak se vypořádají s odchodem svého dlouholetého vokalisty Roy Khana. Pro ty, kterým by snad tempo Kamelotu přišlo příliš pomalé, dorazí z USA trash metalová kapela Exodus. Američané však nebudou jediní, kteří na festival poletí z jiného kontinentu. Přislíbená je také součást heavy metalové kapely Black Majesty z Austrálie.

Mezi „evergreeny“ festivalu zajisté patří folk-metalové kapely, které letos zastoupí finští Korpiklaani, a spolu s nimi ze severu připlují také další skupiny, mezi nimiž nebudou chybět ani Stratovarius, či Švédové v čele se Sabaton a Arch Enemy. Z Norska můžeme zatím očekávat kapelu Ribozyme.

Mezi hvězdami můžeme letos vidět i formaci Deathstars: zdroj deathstars.net

Naši němečtí sousedé také přispějí k celkové atmosféře festivalu. Krev pořádně rozproudí zástupci power metalu jako například Edguy či Freedom call. Z mladších kapel můžeme jmenovat například Milking the Goatmachine a Kissin‘ Dynamite.

Jedním ze zlatých hřebů celého festivalu však bezpochyby bude vystoupení Holandské kapely Within Temptation jejíž obliba u nás je vskutku velká.

Jako obvykle nebude chybět ani druhý stage, na němž budou účinkovat britští Neonfly spolu s českými kapelami jako Chaos in Head, Checkpoint či Eagleheart.

A co nám tedy pořadatel slibuje kromě pořádné muziky? Dostatek občerstvení, včetně vegetariánské kuchyně, spoustu piva Plzeňského Prazdroje a taky asijské čajovny. Festival má nakročeno k tomu, stát se skutečně tím desátým Masters of Rock, který se všem zapíše do paměti. Nezbývá mi tedy nic jiného než Vás na něj pozvat a těšit se na shledání!

Všechny potvrzené kapely můžete pravidelně sledovat na stránkách festivalu: www.mastersofrock.cz