Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Mezinárodní festival divadelních škol se blíží!

Motto letošního festivalu vychází z teze Martina Luthera Kinga I have a dream…. Tým studentů z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění se však ptá: Máme ještě nějaký společný sen? Věříme v něco? Je něco, co nás spojuje? Snaha studentů o návrat k myšlence setkávání, navazování přátelství, propojování a ne pouhá prezentace vlastní práce je jedním z cílů festivalu pro rok 2012.

Setkání/Encounter, zdroj: www.encounter.cz

Patronem festivalu se stal známý herec a absolvent JAMU Pavel Zedníček. Svou osobností zaštiťuje festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2012 a svou přítomností na pořádaných akcích podporuje studenty v jejich práci. Několikaleté snažení studentů pořádajících festival se naplnilo a patron tvoří konečně nedílnou součást festivalu.

A co se týká programu, nudit se rozhodně nikdo nebude – čeká nás totiž představení celkem třinácti divadelních škol z celého světa. Jako každý rok Brno přivítá pražskou DAMU a VŠMU z Bratislavy a těšit se můžeme i na školy, které se festivalu nikdy neúčastnily, jako jsou například školy z USA, nebo z Číny. Další účastníci pak dorazí z Jihoafrické republiky, Jižní Koreje, Slovinska, Řecka, Turecka, Německa či Polska.

SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2012 bude již 22. ročníkem Mezinárodního festivalu divadelních škol. Iniciátorem celé akce je Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Zde vznikla v roce 1990 myšlenka uspořádat setkání všech tří vysokých divadelních škol z tehdejšího Československa. Během jednoho víkendu se v únoru 1991 setkali učitelé i studenti DIFA JAMU v Brně, DAMU v Praze a VŠMU v Bratislavě, aby si navzájem předvedli ukázky své tvorby a předali zkušenosti i metody své práce.

www.encounter.cz

Dvaadvacátý ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER proběhne ve dnech 10. – 14. dubna 2012.

Programové ochutnávky:

10. 4.
14:00 – Festivalový průvod masek – Plenér Brno (centrum)
20:15 – Relativita: Příběhy z černošské čtvrti (JAR) – HaDivadlo
11. 4.
14:30 – Sedmé nebe (USA) – Reduta
20:30 – Princ Homburský (ČR) – Divadelní studio Marta
12. 4.
17:15 – Potochodec (Slovinsko) – HaDivadlo
20:00 – Meeting Point Party – Fléda
13. 4.
12:00 – Largo Desolato (Turecko) – DIFA JAMU, místnost 013
17:00 – Tristan a Isolda (Kolumbie) – Divadlo U stolu
14. 4.
10:00 – Pětiminutové požádání o ruku (Jižní Korea) – HaDivadlo
12:00 – Temná hra aneb příběhy pro chlapce (Polsko) – Divadelní studio Marta

Kompletní program, fotografie a další zajímavé informace naleznete na webových stránkách festivalu www.encounter.cz.