Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Olomouc rozkvetla v závoji květin

 

Flóra Olomouc patří mezi nejrozsáhlejší a také nejstarší květinové výstavy v České republice. Její neodmyslitelnou součástí je také prodej sazenic květin či okrasných dřevin, dekorací a zahradnických potřeb od známých tuzemských firem a pěstitelů, a také hostů ze zahraničí. Letos se výstavy zúčastní zástupci z našich sousedních států – Polska, Slovenska a Rakouska. Tyto zahradnické trhy se nachází v pavilonech G a H, přičemž pavilon H je zaměřen také na mechanické potřeby pro zahradníky a zahrádkáře.

Pavilon A nabízí jako obvykle hlavní expozici výstavy. Tentokrát nese název Zahrada v pohybu a nabízí návštěvníkům rozevlátý závoj pestrobarevných balkonových květin, něžných lilií, půvabných tulipánů, údajně zahleděných narcisů a důstojných okrasných dřevin. Kromě toho bude v přízemí areálu probíhat soutěž v aranžování květin doprovázená výstavou fotografií z mistrovství Evropy ve floristice a prezentací odborných zahradnických podniků z celé ČR, Vídně i Egypta. V galerii pavilonu A pak bude připraven ráj pro fanoušky zimních zahrad. Vůně nejrůznějších odnoží orchidejí, bonsají, kaktusů, sukulentů a masožravek se proplétá s aroma nabídky osvěžení návštěvníků Dobré čajovny.

Společnou expozici Českého zahrádkářského svazu je možné navštívit v pavilonu E. Na oslavu 55. výročí založení svazu se sbírkami jarních cibulovin zahrádkářů z organizace Narcis Kladno nese zdejší výstava květinových aranžmá název „Výroční slavnost v zahradě“. Samozřejmě nebude scházet ani tradiční oblíbená poradenská služba pro pěstitele.

Exteriéry Flóry pak poskytují návštěvníkům příležitost prohlídky botanické zahrady a rozária (růžové zahrady) v Bezručových sadech nebo prohlídku Smetanových sadů. Tady jsou umístěny Sbírkové skleníky s výstavou exotických živočichů a rostlin. Dále je v areálu Smetanových sadů možnost posezení a odpočinku v prostorech trvalé expozice Holandská zahrada – záhony trvalek a jarních cibulovin obklopujících jezírko s fontánou – nebo Zeleného areálu všech tří parků v prostorách výstaviště.

Celou dobu trvání výstavy bude doprovázet hudební program, stejně jako soutěže. Letos proběhne rivalský boj mezi pavilony A a E, které si zasoutěží O nejlépe řešenou expozici, a zejména zajímavá soutěž v Aranžování květin pro muže k daným slavnostním příležitostem.

Vstupné:
100 Kč – dospělí
80 Kč – důchodci a studenti
40 Kč –  děti (6 – 15 let) 210 Kč – rodinné vstupné (2+1 až 4 děti)
zdarma – na průkaz ZTP a ZPT-P

Více informací najdete na oficiálním webu výstaviště: www.flora-ol.cz

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts