Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pirátská párty na kolečkách

 

Na jubilejním pirátském X. ročníku Párty na kolečkách vystoupí opět kapela The Tap Tap a její hosté. Kapela se v posledních týdnech zavřela do studia SONO RECORDS, kde nahrávala svou novou písničku, hymnu proti konci světa s názvem „Konec světa – zrušeno“. Píseň napsal Tomáš Hanák, hudbu složil Michal Nejtek. Poprvé zazněla na mikulášském koncertu kapely ve státní Opeře. Píseň vznikla k chystané celorepublikové benefici „Koncert proti konci světa“, která proběhne poslední večer před koncem mayského kalendáře – 20. 12. 2012.

„Touto písničkou a následně Koncertem proti konci světa chceme shromáždit co nejvíce pozitivní energie a pokusit se tak odvrátit avizovaný konec světa,“ vysvětluje kapelník Šimon Ornest.

Celý večer se odehraje v pirátském stylu. Diváci, kteří přijdou v převleku za piráta, dostanou malý dárek, The Tap Tap jim nabídne stažení své písničky „Konec světa – zrušeno“, a to zdarma a legálně. Na Párty na kolečkách ale zazní i další hity, o které se zaslouží pozvaní hosté Tonya Graves, Ondřej Hejma, Jan Haubert a mnoho dalších.

The Tap Tap letos přizvali i zahraničního hosta, kterým je španělská kapela Million Dollar Mercede$ Band. Tuto hudební skupinu založil roku 2010 Tomáš Průša, bývalý člen kapely Vltava, saxofonista a zpěvák žijící v Madridu. Jedná se o pětičlennou dechovou sekci s mezinárodním obsazením, členové pochází z České republiky, Maďarska, Francie, Itálie a Španělska. V Madridu oblíbená kapela hraje především World music, její skladby vychází z pilířů lidové hudby a úprav hitů světové pop music.

Více informací najdete na webu:
www.thetaptap.cz
www.partynakoleckach.cz

TZ