Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

TEAM a Habera připravují FINAL TOUR!

 

Písničky kapely Team zná většina z nás stejně dobře jako své boty a nevím o nikom, kdo by nikdy neslyšel hity jako Reklama na ticho, Mám na teba chuť nebo Slovník cudzích slov. Na oficiální stránce kapely www.team-online.sk najdete i vzkaz pro fanoušky: Čaká nás posledné turné Paľa Haberu a skupiny Team, tak im dokážme, že aj MY SME TEAM! Spojme sa a vytvorme najväčší rozlúčkový TEAMboard z fotografií fanúšikov. S originálnym TEAMboardom precestuješ celé turné, pretože ho umiestnime na každom koncertnom mieste v rámci Habera & Team Final tour 2012.

FINAL Tour 2012

Zdá se, že Final tour bude velkolepé ve všech směrech. Historie česko-slovenské kapely Team se začala psát v roce 1980, kdy si kytarista Dušan Antalík všimnul nápisu zkušebny několika kapel: „Nerušte – skúšame: Troll, Elektra a Midd.“ Spojil počáteční písmena a zrodil se TEaM. O rok později už kapela ovlivněná tehdejším artrockovým a jazzrockovým prostředím denně zkouší v martinském Hifi-klubu. Uplyne pět let a skupina ve složení Dušan Antalík, Milan Dočekal, Ivan Válek, Ivan Marček a Bobo Kantor intenzivně pracuje na své první desce. V roce 1988 se v kapele objevuje Pavol Habera, vychází ona připravováná desková premiéra a stává se neuvěřitelným hitem. „Po hitoch Reklama na ticho, Malá nočná búrka a Nároční sa nám konečne začal plniť náš sen. Začala sa okolo nás šíriť celkom slušná hystéria. Neuveriteľne nás bavilo koncertovanie. Sály a neskôr haly boli väčšinou vypredané. Konečne sme cítili zadosťučinenie za tie roky driny a odriekania…“ shrnuje období Dušan Antalík.

Hned poté přichází do skupiny manažer Stano Marček a vede kapelu doslova ke hvězdám. Turné v Anglii, Holandsku a Německu, Zlatí slavíci, tisící koncert odehraný v roce 1994 a několik skvělých desek, to jsou jen některé z úspěchů, které Team v minulosti provázely.

Na stránkách kapely se můžete dočíst spoustu dalších zajímavostí, nejen k připravovanému turné. Mimo jiné je zde připravena i anketa (www.team-online.sk/anketa), ve které můžete hlasovat pro své oblíbené písničky a zvýšit tak šanci jejich znění na turné.

FINAL TOUR:

14. května – České Budějovice
16. května – Plzeň
18. května – Karlovy Vary
22. května – Olomouc
23. května – Zlín
25. května – Pardubice
26. května – Jihlava
29. května – Praha
31. května – Brno
2. června – Ostrava

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts