Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Vojta Dyk s B Side Bandem okouzlili Ostravu

Vysoký, hubený klučina se šibalským úsměvem, který zpívá „Jsem gay, jsem gay, jsem teplej“, že vám to někoho připomíná? Ano, Vojta Dyk na sebe jen těžko nestrhne davy všemožných očí. To by se musel opravdu moc snažit. I když na sebe poprvé upozornil coby herec v jednom českém seriálu a poslední dobou se ochomýtnul v různých filmech, tak dá se říct, že největší zraky k sobě připoutal jako frontman kapely Nightwork.

Samotné koncerty této podivné skupiny českého nebe lze zahrnout spíše pod divadlo, i když o pěvecké nouzi nemůže být žádná řeč. Naopak, Vojta bravurně zvládá „klasiky“ české scény, o čemž, mimo jiné, svědčí i ceny získané v tomto oboru. Tento floutek je zkrátka jednou ze sledovaných osobností číslo jedna a ne jen tak nadarmo. Svůj pěvecký talent znovu potvrdil i 19. dubna v Kulturním domě města Ostravy. Tentokrát odhodil kabát kumpánů Nightwork, přesunul se do poněkud klidnějších vod a dal přednost roli pěveckého mistra vévodícího multižánrovému bigbandu B Side Band.

Foto: Tino Kratochvil

Už na poutači koncertu stálo, že se budou hrát známé songy různých žánrů upravené podle chuti a stylu B Side Bandu. Že si nedokážete představit Nirvanu v podání big bandu v jazz-swingové úpravě? Já taky nemohla. Ovšem stalo se. A jaké to bylo? Jedním slovem – famózní! Vše začalo songem Feeling Good a sálem se roznesl Vojtův jedinečný hlas. Atmosféra pokračovala i s dalšími kousky. Mohli jsme slyšet napříkald známou baladu Everybody Hurts od R.E.M., nebo Smeels Like Teen Spirit z dílny už zmiňované Nirvany. To bylo vskutku zajímavé, ovšem kdyby se na začátku neřeklo, že je to právě tento song, tak jej nejspíš nepoznám. Každopádně z něj udělali zajímavý kousek v opravdu netradičním podání. Třeba se příště dočkáme Marilyna Mansona. Nezanevřelo se ani na české klasiky a samozřejmě by to nebyl Vojta, kdyby show neokořenil nějakým tím divadýlkem, což se, podtrhnuté mistrnými nástrojemi brněnského big bandu, stalo zajímavou podívanou. Objevilo se i pár hostí, například ostravský rodák a mistr v oboru Michal Žáček, který doprovodil na saxofon.

Ať už jste fanoušci jazzu a velkých big bandů, či Vojty Dyka, nebo prostě jen máte rádi dobrou hudbu, tak si tento zážitek nenechte ujít v některém z dalších měst, ve kterých se tito pánové objeví. Jedná o netradiční a jedinečnou akci.

 

 

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook