Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Čechomor a IMT Smile opět spolu

 

Právě před rokem Českomoravská hudební společnost, tedy všem známá kapela Čechomor, vydala své poslední CD s názvem Místečko. Své jméno dostalo podle jedné z obsažených skladeb, jejímž autorem není nikdo jiný než Ivan Tásler – frontman skupiny IMT Smile, která na Slovensku působí už od roku 1992.

Čechomor a IMT Smile

Když jsme desku vydali, bylo nám s Ivanem líto, že ta spolupráce končí, a tak jsme si řekli, že bychom mohli někdy udělat spolu něco i na pódiu. No a skoro přesně po roce jsou tu společné koncerty,“ uvádí houslista Karel Holas z kapely Čechomor. Album (mezi jehož hosty uslyšíme např. Lenku Dusilovou, Ewu Farnou nebo basovou kytaru Tonyho Levina) je některými kritiky označováno za nejpestřejší nabídku kapely, která vytváří pestrou paletu hudebních stylů „od cimbálovky až po hardrock“.

Jak už je z historie koncertů Čechomoru známo, o nečekaná emoční překvapení nebude nouze. „Pokaždé, když připravujeme projekt založený na spolupráci s hudební skupinou, která hraje odlišný žánr než my, je to pro nás nesmírně inspirativní a máme z toho velkou radost. Doufám, že právě spolupráce s IMT Smile, všechny přesvědčí, že není důležité, jaký kdo hraje žánr, ale že jde o to, jaké pocity, emoce a energii to spojení přináší,“ sdělil kytarista a zpěvák Čechomoru František Černý. Ostatně přesvědčit se o zdaru jejich spolupráce mohli slovenští fanoušci už v posledních dubnových či prvních májových dnech, nás čeká toto jedinečné vystoupení 15. května v pražské Lucerně.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts