bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Hafest otvírá festivalovou sezónu

 

Zavítejte tedy s námi do kraje malebné přírody na Hlučínsko a navštivte už druhý ročník folkového festivalu Hafest aneb festivalu na Prajzské. V samotném názvu se skrývá místo konání akce, a tím je malá obec Hať, ležící pár minut jízdy automobilem severozápadně od Ostravy.

 

Hafest 2012

Před více jak dvaceti lety byl haťský festival vyhlášenou akci v celém kraji. Hrály zde takové hvězdy jako Team s Pavolem Haberou, kapela Buty nebo Pavel Dobeš. Po revoluci Hafest zanikl. Ovšem minulý rok festival zažil svou renesanci. Nová mladá krev dobrovolníků z Hati a z občanského sdružení Dokořán navázala na dávnou tradici haťského festivalu. Trefili se přímo do černého. K festivalu si našli cestu fanoušci napříč všemi věkovými kategoriemi. Od úplně nejmladších, až po ty starší. O tom taky svědčí skutečnost přátelské a pohodové atmosféry, kterou nikde jinde nezažijete.

Na co se můžete těšit?

Na Hafestu 2012 vystoupí hlučínská kapela Kakaczech, těšit se můžete na rockové kapely The Tapes nebo Retro Jokers. Ochuzení nebudete ani o broumovskou partičku Imodium. Do Hati opět po mnoha letech zavítá také folkový oblíbenec Pavel Dobeš. Hlavní hvězdou festivalu bude italská reggae kapela Rhomanife.

Festival bude doprovázet bohatý doprovodný program v podobě exhibice rádiem řízených leteckých modelů Model klubu Hať. Představí se motorkáři na cestách a pro nejmladší bude zajištěno malování na obličej. S paletou fairtrade výrobků se bude prezentovat hlučínská kavárna OYE – Open Your Eyes, jejíž výtěžek z prodeje půjde na podporu fairtrade zemědělců v rozvojových zemích. Budete-li si chtít pořídit něco nového do vašeho šatníku, nakoupit můžete ve stylovém obchodu s oblečením Bekus Art Style.

Doba a místo konání

Staronový festival Hafest otevře své brány v sobotu 9. června od 15 hodin v areálu u hráze v Hati u Hlučína. Do Hati se snadno dostanete autobusovou linkou č. 70 vyjíždějící s Ostravy. O zpáteční cestu se nemusíte strachovat. Přespat můžete ve stanovém městečku a pro ty, kteří zvolí cestu domů, bude zajištěn odvoz minibusem do Hlučína a okolí.

Festival pořádá občanské sdružení Ha Kultura ve spolupráci s občanským sdružením Dokořán za přispění mnoha dobrovolníků. Mediálním partnerem festivalu je náš magazín LaCultura.cz.

Cena vstupenky je v předprodeji za 120,- Kč a na místě za 150,- Kč.

Více informací naleznete na www.hakultura.cz

Jiří Aujezdský

Student Ekonomické Žurnalistiky VŠB Ostrava a Mezinárodního obchodu VOŠ Ostrava, vášní poblázněný do motocyklového života v jedné stopě, letectví, adrenalinových zážitků, sportu a skvělé hudby, která je nezbytnou esencí krásného života.

More Posts