Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Hudební oslava jubileí

 

Zmiňovanými bratry jsou Jan a Rostislav Hališkovi. Kromě sourozeneckého vztahu je pojí společné absolvování Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a také láska k hudbě. Rozděluje je jen to, že Jan je violoncellistou a Rostislav dirigentem.

Rostislav Hališka vystřídal za dobu svého profesního působení mnoho českých i zahraničních orchestrů. V současné době působí jako profesor dirigování orchestru a vychovává následovníky svého řemesla. Jan působil jako koncertní mistr v brněnské filharmonii a jeho umělecká dráha se také významně pojí s Janáčkovou filharmonií. Zde působil rovněž jako koncertní mistr a později byl jejím ředitelem. I on okusil vyučování mladých studentů.

Na společném vystoupení zazní Koncert pro violoncello a orchestr e moll anglického skladatele Edwarda Elgara, Římský karneval Francouze Hectora Berlioze a Symfonie d moll belgicko-francouzského autora Césara Francka.

Přijďte i vy vyslechnout další zajímavé vystoupení Janáčkovy filharmonie Ostrava a spolu s ní oslavit jubileum bratří Hališků. Koncert se uskuteční na obvyklém místě, tedy v Domě kultury města Ostravy, 30. května 2012 v 19 hodin. Vstup je zdarma. Záštitu nad vystoupením převzal rektor JAMU prof. Ivo Medek.