Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Janáčkův máj – měsíc ve znamení hudby

 

Letošní 37. ročník přinese bohatou škálu děl klasické hudby. Od počinů skladatelů zvučných jmen jako je Antonio Vivaldi, Antonín Dvořák, Ludwig van Beethoven, samozřejmě Leoš Janáček a mnoho dalších, po vítěze soutěže GENERACE 2011, tedy soutěže skladatelů do třiceti let. Uslyšíte symfonické básně s hrdým vlasteneckým nádechem z cyklu Má vlast. Skladby, které vás dojmou, nebo ty, které zazněly i na filmovém plátně. Samozřejmostí je účast zahraničních sólistů a hudebních těles nejen z České republiky. Perličkou může být Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Jak už bylo zmíněno, Ostrava není jediným dějištěm festivalu. Například v Opavě v kostele sv. Václava proběhne Biblický večer. Součástí programu bude i mluvené slovo, které letos pronesou Vladimír Čech a Jan Šťastný, dvojice slavných charismatických mužů. Navštívit můžete i Jazzový podvečer v Hornickém muzeu Landek. Již klasickým bonusem jsou vybraná představení v Národním divadle moravskoslezském, letos ozvláštněné o speciální koncert, kde budou uvedeny árie ze světoznámých oper zvučných jmen.

Vyberte si i vy z bohatého programu a nenechte si ujít jedinečnou atmosféru svátku hudby v Ostravě. Učinit tak můžete do 8. června, kdy bude festival zakončen Závěrečným koncertem.

Více informací můžete najít na webu festivalu Janáčkův máj.