Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Janáčkův máj – měsíc ve znamení hudby

Sdílejte článek ...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

 

Letošní 37. ročník přinese bohatou škálu děl klasické hudby. Od počinů skladatelů zvučných jmen jako je Antonio Vivaldi, Antonín Dvořák, Ludwig van Beethoven, samozřejmě Leoš Janáček a mnoho dalších, po vítěze soutěže GENERACE 2011, tedy soutěže skladatelů do třiceti let. Uslyšíte symfonické básně s hrdým vlasteneckým nádechem z cyklu Má vlast. Skladby, které vás dojmou, nebo ty, které zazněly i na filmovém plátně. Samozřejmostí je účast zahraničních sólistů a hudebních těles nejen z České republiky. Perličkou může být Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Jak už bylo zmíněno, Ostrava není jediným dějištěm festivalu. Například v Opavě v kostele sv. Václava proběhne Biblický večer. Součástí programu bude i mluvené slovo, které letos pronesou Vladimír Čech a Jan Šťastný, dvojice slavných charismatických mužů. Navštívit můžete i Jazzový podvečer v Hornickém muzeu Landek. Již klasickým bonusem jsou vybraná představení v Národním divadle moravskoslezském, letos ozvláštněné o speciální koncert, kde budou uvedeny árie ze světoznámých oper zvučných jmen.

Vyberte si i vy z bohatého programu a nenechte si ujít jedinečnou atmosféru svátku hudby v Ostravě. Učinit tak můžete do 8. června, kdy bude festival zakončen Závěrečným koncertem.

Více informací můžete najít na webu festivalu Janáčkův máj.