Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Jazzový večer tak trochu v jiném duchu

 

Leader kapely Scott Henderson je znám především díky působení ve formaci Tribal Tech a také tím, že působil po boku nejednoho známého jazzmana. V Ostravě se s kytarou v ruce představil společně s baskytaristou Johnem Humpreyem a bubeníkem Alanem Hertzem.

Nejvýraznější postavou (třebaže ne prostorově) byl právě Scott Henderson, který prostřednictvím své elektrické kytary a své vychytávky jménem vibropáka, rozvibrovával vnitřnosti sedících diváků. Používání páky bylo až nadměrné a jeden by téměř řekl, že mimo rytmus. Muzikant ale moc dobře věděl, co dělal. Trio předvedlo prvky bluesu, funku a také jazzu. A co vás možná překvapí, zazněly také melodie připomínající country. Člověk se prostřednictvím tónů na chvíli ocital na divokém západě. Každý z muzikantů pak měl možnost blýsknout se svým hudebním uměním.

Jazzové nadšence čeká před letní pauzou ještě jeden koncert. Uskuteční se opět v hudebním klubu Parník, a to hned ze startu června, v sobotu 2. Nevystoupí nikdo jiný než Trio of Oz, kde se představí bubeník Omar Hakima a klavíristka Rachel Z spolu s dalšími muzikanty.