Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Ve víru majálesu Slezské Univerzity

Celý tento týden byl zasvěcen do žánrů hudby, divadla a poezie v kavárenském prostředí. Ačkoliv počasí nebylo příliš malované, tak se akce velmi vydařila. Majálesový průvod masek vyrazil kolem dvanácté hodiny z Ptačího vrchu a byl pojat tématicky „Velká Francouzská Taškařice“. V areálu bylo možné se občerstvit a pro nevybouřené vyzkoušet i jízdu na býkovi, paintball či zaskákat si na nafukovací atrakci.

Hudební program odstartoval kolem půl druhé hodiny odpoledne kapelou  Fall of Ghostface hrající melodický metalcore. Dále následovala ostravská formace Fiha, která se dostává na hudební vysluní díky své píli. Skupina je především známá díky hitu „Angry“ z alba We Are Angry So What? Já jsem však vsadila na ověřenou klasiku – Sunshine. Kapela vydala minulý rok novou  desku s názvem Karmageddon a před měsícem i nové video ke skladbě „The  Night is On Fire“. Je vidět, že jsou v té nejlepší formě.

Jako další se na programu objevili The Truth Is Out There. Tento absolutní bonbónek je projekt členů dvou formací – kapely Pipi Dupu a známějších Crashpoint. Jejich hudba hýří jak melodickou elektronikou, tak říznutou ostřejším hardcorem. Dále následovali Pipes and Pints. Skupinka, která míchá punk se špinavým folkem a na punkové či punkrockové scéně je známá především hrou na skotské dudy.

Představili se také pražští Le Pneumatiq , hrající  převážně  drum’n’bass-breakbeat, kteří  zároveň tento týden křtí i svou druhou desku v pořadí s názvem Seven Sisters, domácí Staré Pušky, které dostávají do kolen svou poetičností a vtipem a jako eso v rukávu kapela Prago Union, jež by si rovněž mohla říkat “básnici za mikrofonem”. Majáles byl zakončen v nočních hodinách pořádnou fireshow.